2019-09-12
 
Wystawa Piotra Pasiewicza: “Wieloformy / Transformacje Rzeczywistości”
 

Galeria Belle Arte sp. z oo oraz Piotr Pasiewicz zapraszają na pokaz malarstwa artysty, który odbędzie się w dniach od 12 do 30 września!
Zapraszamy! Tego nie można przegapić!

WIELOFORMY/TRANSFORMACJE RZECZYWISTOŚCI
PIOTR PASIEWICZ/MALARSTWO
GALERIA BELLE ARTE

PASAŻ KONESERA, PLAC KONESERA 8
12.09.-30.09.2019r

Wstęp wolny!

PIOTR PASIEWICZ
Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performans, wideo-art oraz krótkie formy filmowe. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Jego sztuka oparta jest na dualizmie. Kruchość i siła w opozycji do życia i śmierci. W dualistycznej i acentrycznej formie najważniejsze jest oparcie się na koncepcji dwustopniowej – wizualnej i metaficzno-wobrażeniowej. W dualizmie artysta nie musi podlegać zasadom kompozycji, świadomie je łamie, acentralnie umieszcza formy. Nie natkniemy się tu zatem na wierne odwzorowanie rzeczywistości, a raczej na jej przeobrażenie. W tej koncepcji nie ma zatem miejsca na jednoznaczne interpretacje, a raczej na ich nieskończoną ilość, która idzie w parze z indywidualnym odbiorem rzeczywistości. Najważniejszy dla artysty jest odbiór jego dzieł, który jest wynikiem mentalno-fizycznej kondycji człowieka.
To zetknięcie się ze sztuką Piotra, kiedy jest się świadomym, jest przeżyciem metafizycznym. Odkrywa w jednym momencie wszelkie pokłady podświadomości i ludzkiego istnienia. Nie każdy ma czas, aby się zatrzymać, tak jak on to robi nieustannie. I nie ważne czy wyraża się w rysunku, grafice czy filmie. Zawsze zwraca uwagę na te same rzeczy. Przekaz jest bardzo wyraźny i piękny. Otwiera oczy, pokazuje prawdę. „Tak właśnie jest” myślimy. To zadanie jego sztuki, które wypełnia. Duch jest w Tobie wieczny, „teraz” to tylko wybór. Łączy swoją „psyche” ze środowiskiem, które go otacza.
tekst: Samanta Belling

Data:
12.09 – 30.09
Godzina:

12:00-17:00

Lokalizacja:
Galeria BELLE ARTE, Pasaż Konesera, plac Konesera 8
Zapisy:
Kontakt: