Warszawa na weekend we dwoje

W Warszawie nietrudno znaleźć miejsce na romantyczną randkę czy świętowanie ważnej rocznicy. Zakochana para ma mnóstwo możliwości spędzania czasu, czy to na zwiedzaniu, czy np. delektowaniu się pysznym jedzeniem. Może też uczestniczyć w koncercie, wystawie albo po prostu pójść na spacer. Jeśli zdecydujecie się na przyjazd do stolicy, weźcie pod uwagę prawobrzeżną część miasta. Gwarantujemy, że spędzicie niezapomniany weekend we dwoje na warszawskiej Pradze. Nie tylko na zakochanych czekają tutaj liczne atrakcje, w tym bogaty program imprez w Centrum Praskim Koneser.

Warszawa dla dwojga – gdzie się wybrać?

Każda dzielnica kryje w sobie zakątki nadające się na niespieszne spacery oraz cieszenie się swoim towarzystwem. Jeśli zastanawiacie się, gdzie pojechać na weekend we dwoje, pomyślcie o Pradze. Dzięki temu, że nie ucierpiała podczas wojny tak bardzo jak inne obszary, zachowało się w niej sporo miejsc, w których panuje specyficzny klimat. Wyjątkowa atmosfera od dawna przyciąga do warszawskiej Pragi nietuzinkowe osobowości, w tym artystów. Znajdziecie w niej mnóstwo kameralnych lokali gastronomicznych, w których można przysiąść przy kawie czy ciastku. Prócz tego ulokowało się tutaj dużo galerii, co dodatkowo nadaje dzielnicy osobliwy koloryt.

Jeżeli marzy Wam się romantyczny weekend w Warszawie, przyjedźcie na Pragę. Skorzystajcie z pięknej pogody, aby wybrać się nad jeziorko w Parku Skaryszewskim. To punkt cieszący się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców, chętnie odwiedzany również przez osoby spragnione bliskiego kontaktu z przyrodą. Otoczenie zieleni, migocząca tafla wody, śpiew ptaków – tak cicho, a tak blisko centrum miasta. Park podoba się nie tylko romantycznym duszom.

Niezapomniany weekend we dwoje na warszawskiej Pradze

Kolejne niesamowite miejsce, tłumnie odwiedzane w ciepłe okresy roku, to Praska Plaża Miejska. Nadaje się znakomicie na romantyczny wieczór, ale zakochane pary chętnie przychodzą tutaj także w dzień. Nie ma sensu długo zastanawiać się nad tym, co Warszawa dla dwojga poleca turystom. Wystarczy zerknąć na mapę, żeby zobaczyć, gdzie rozciąga się uporządkowany obszar z najpiękniejszym widokiem w całej stolicy. Z szerokiego pasa piasku wspaniale widać Stare Miasto. Prezentuje się szczególnie malowniczo o zachodzie słońca.

Plaża Praska to teren znany prażanom pod inną nazwą – Plaża Rusałka. Do dyspozycji wypoczywających oddano też boisko do siatkówki plażowej. Można wypożyczyć na niej leżak, a jeśli zgłodniejecie – koniecznie zajrzyjcie na Plac Konesera, który znajduje się całkiem niedaleko. Jeśli chcecie zorganizować krótki wyjazd w ciepłym okresie roku, chyba już wiecie, gdzie pojechać na weekend we dwoje. Do Warszawy, a konkretnie do praskiej dzielnicy, skąd przywieziecie masę fantastycznych wspomnień.

Warszawa na weekend we dwoje – propozycje

Relaks nad jeziorem lub na plaży to zaledwie ułamek możliwości, jakie otwierają się przed turystami, którzy postanowili spędzić romantyczny weekend w Warszawie. Mówiąc o miejscach odpowiednich na randkę, warto podkreślić, że zarówno Park Skaryszewski, jak i Plaża Rusałka znajdują się w niewielkiej odległości od Centrum Praskiego Koneser. Bez problemu można je odwiedzić w ciągu jednego weekendu, w międzyczasie poznając atrakcje obiektu. A naprawdę jest co poznawać, gdyż tutaj zawsze dzieje się coś interesującego. Koncerty, festyny, wystawy w plenerze oraz w przestronnych, nowoczesnych salach, do tego kawiarnie, puby oraz restauracje skupione w jednym punkcie – to wszystko, co na Was czeka.

Widzicie sami, jak wiele propozycji przygotowała Warszawa na weekend we dwoje. Nie bez powodu Koneser bywa określany jako centrum stołecznej rozrywki, mody, kultury oraz smaku.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację