Strona główna>URBAN ART AREA – informacje o artystach

Urban Art Area – informacje o artystach

BAISER
W 2007 roku w Warszawie stawiałem pierwsze kroki na scenie graffiti. Początkowo malowałem ściany i mury przy torach kolejowych, następnie przerodziło się to w malowanie paneli. Dziś poświęcam czas zarówno na malowanie legalne, jak i na nielegalne. Skupiam się na tym, aby moje prace były czytelne, kolorowe i niepowtarzalne.
Instagram 

BAJO
Wychowanek wrocławskiej sceny graffiti. Od 5 lat mieszkam i tworzę w Gdańsku. Działam głównie na płótnie za pomocą pędzli, markerów i aerografu, akrylami i olejem.
Instagram

BARTŁOMIEJ STYPKA
Urodzony w 1983 roku w Częstochowie. Tutaj też wychował się, zdobył wykształcenie i do dziś mieszka oraz pracuje. Od najmłodszych lat zainteresowany był wszelkimi wizualnymi działaniami w przestrzeni miejskiej w tym szeroko pojmowanym graffiti. Od wielu lat szczególnie bliska mu jest technika ręcznie wycinanego szablonu. W latach 2007-2017 współtworzył artystyczny projekt Monstfur, skupiający się przede wszystkim na graficzno-malarskich realizacjach w przestrzeni publicznej. Dziś samodzielnie prowadzi własną pracownię malarską udoskonalając technikę ręcznie wycinanego szablonu, a działania w tkance miejskiej wciąż są mu bliskie.
Instagram

CEKAS
Łukasz Berger – urodzony w 1984 roku we Wrocławiu. Multidyscyplinarny artysta, absolwent wydziału rzeźby i malarstwa ASP Wrocław. W 2011 zrealizował dyplom w pracowni Janusza Kucharskiego. Od końca lat 90. czynnie współtworzy polskie środowisko sztuki w przestrzeni publicznej. Uczestnik licznych wystaw i festiwali. Na co dzień zajmuje się projektowaniem sztuki w architekturze, malarstwem studyjnym i rzeźbą. Tworzy wielkoformatowe murale oraz instalacje ścienne. Jego awangardowa instalacja ,,Cisza” znalazła się w podręczniku do wiedzy o kulturze dla liceum i technikum. W 2020 roku, został laureatem nagrody 30 kreatywnych Wrocławia.
Facebook
Instagram

DROZD
Przemek Drozd, ur. 1980 r w Otwocku. Tworzę grafikę w technice aerograficznej.  Malować zacząłem w połowie lat 90., wykonując graffiti w ekipach IFN i WMT.  Od roku 2008 prowadzę studio, w którym zajmuję się projektowaniem i wykonywaniem grafiki m.in. na kaskach do motosportu, samolotach, motocyklach, rowerach oraz na innym profesjonalnym sprzęcie sportowym.
Facebook
Instagram

CHAZME718
Daniel Kaliński, urodzony w 1980 roku w Szwajcarii. Obecnie żyje i pracuje w Warszawie. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki w Warszawie. Malarz, architekt, muralista, grafik.
Facebook
Instagram

FINER
Znany na całym świecie jako Beztrosko, jeden z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti z Polski.
Strona internetowa
Instagram

PROEMBRION
Krzysztof Syruć – Twórca malarskich iluzji abstrakcyjnych przestrzeni na bazie własnych odkryć z zakresu czystej matematyki, koloru i grafiki generatywnej. Wystawy indywidualne w Paryżu (Celal M13), Gdańsku (Kolonia Artystów, S.O.S), Wrocławiu (Kolektyf), Lublinie (Brain Damage), Warszawie (V9).Wystawy zbiorowe w Paryżu (Art Élysées, Celal M13), Weil nad Renem (Colab), Moskwie (Artmossphere Street-Art Biennale), Dortmundzie (44309).Murale w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Petersburgu, Tel Awiwie, Genewie, Koszycach, Sofii. Konstruktor instalacji przestrzennych; współpracownik grupy projektowej CENTRALA, graffiti/street-art od 1996, NFT, absolwent Architektury na Politechnice Gdańskiej. Mieszka w Gdańsku, tworzy w pracowni w WL4 – Mleczny Piotr.
Facebook
Instagram

KRIK KONG
Od końca lat 90. jeden z bardziej aktywnych twórców na 3 miejskiej scenie graffiti. Writer, streetartowiec, malarz, ilustrator, tatuażysta, kurator.
Facebook
Instagram

BUFLO
Artysta z ponad 20-letnim stażem na scenie graffiti. Zaczynał od malowania pociągów, dziś jego zainteresowania idą w kierunku postwandalizmu i malarstwa abstrakcyjnego. Jego prace cechuje prostota wyrazu i różnorodna forma.
Instagram

KARMA
Reprezentant sztuki graffiti w bardzo szerokim kontekście. Jego prace mijaliście lub one mijały was. Artysta tworzy prace, które charakteryzują się dużą estetyką, będąc jednocześnie spływającymi, szybko wykonanymi tagami – kwintesencją miejskiej sztuki.

MŁODY DRON
Znany jest każdemu, kto na poważnie interesuje się szeroko pojętym nurtem urban art. Artysta związany ze sztuką uliczną od lat dziewięćdziesiątych, należy do najbardziej rozpoznawalnych postaci sceny graffiti w Polsce. Tworzy murale, grafiki, obrazy i animacje. Na koncie ma wiele działań artystycznych zarówno w kraju, jak i na świecie. Postać nietuzinkowa o wyrazistym profilu artystycznym i osobowościowym. Szerokiej publiczności znany także ze swoich wydawnictw muzycznych.
Instagram

FRUIT OF THE LUMP
LUMP (Fruit of the Lump) rocznik ‘84.
Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Formy działalności artystycznej: Urban art, Działania w przestrzeni miejskiej, uliczna partyzantka (adbusting, zakłócenia architektoniczne, pozostawianie instalacji w przestrzeni).
Artysta wywodzący się ze szczecińskiej sceny graffiti, dający o sobie znać nie tylko w polskich przestrzeniach miejskich, zaburza codzienność miasta zmuszając do publicznego dyskursu, do zmiany dotychczasowego postrzegania najbliższej przestrzeni. Zwraca uwagę na to, czego w gąszczu reklam, bilbordów, plakatów i kolorowych witryn sklepów nie dostrzega się – prawdziwych barw ulicy, architektury, która realnie tworzy miejską przestrzeń.
Jego realizacje prezentowane były w Polsce i za granicą m.in.: Hiszpanii, Czechach, Gruzji, Niemczech, na Ukrainie, w Szwecji “Polish Urban Art” 2014 i 2017, w Indonezjii – na mobilnej rezydencji artystycznej Focus+ Indonesia (Jawa/Bali, Indonezja, 2014), we Francji – “Biennale Arts Le Havre” Le Havre i “ARTAQ” w Paryżu w 2012 roku.
Uczestnik “VI Triennale Młodych”, Centum Rzeźby Polskiej, Orońsko (2011) oraz  „Dzika grafika. Pół wieku ulicznej dywersji wizualnej w Polsce 1967–2017” Muzeum plakatu Warszawa (2017).
Autor projektów miejskich: OD/Blokowanie -Akcja Muralizacja, Fruit of the Lump / Analog recovery 1984 oraz QRWO the Zerwane Films. Związany z Fundacją Up/Side Art. Założyciel FREEDOM gallery.
Facebook
Instagram

LUKSPRZEZIKS
Łukasz Kundzicz jest absolwentem grafiki na ASP w Warszawie oraz projektowania Ubioru w Łodzi. Zawodowo pracuje jako art director w popularnej sieciowej agencji, ale cały czas skupia swoje wysiłki na tym, aby rozwijać się jako niezależny artysta. Jego prace silnie zakorzenione są w sztuce ulicznej – on sam o sobie mówi, że pochodzi z dwóch światów. Jednym jest środowisko artystyczne w rozumieniu akademickim. Drugi z kolei to właśnie świat sztuki niesformalizowanej, wolnej od instytucji – tworzonej przez artystów ulicznych. Czerpie z estetyki brutalizmu czy glitchu, a także odwołuje się do hip-hopu, subkultur czy modernistycznej architektury. W jego grafikach często pojawiają się symbole konsumpcjonizmu i antysystemowe przesłania. Choć tworzy obrazy pełne chaosu, można w nich dostrzec staranność w podejściu do rzemiosła. To misterna dekonstrukcja współczesnej popkultury i przekazów medialnych, nierzadko wzmocniona krytycznym komentarzem. Od jakiegoś czasu publikuje pod pseudonimem @luksprzeziks.
Wygrana w konkursie hennessey
Wyróżnienie w Konkursie K-MAG
Wyróżnienie w konkursie PGDAwards
Instagram

NIEBIESKI ROBI KRESKI
Igor Rudziński (ur. 1985) – ukończył Liceum Rzemiosł Artystycznych oraz Policealne Studium Plastyczne- specjalność: techniki graficzne. Już wtedy rozpoczął samodzielną twórczość. Od lat pozostaje ściśle związany ze sztuką miejską i malarstwem wielkoformatowym. Jednakże, z biegiem czasu zaczął także eksperymentować i z innymi dziedzinami sztuki, prócz malarstwa, tworząc grafikę użytkową: okładki płyt, plakaty teatralne i filmowe, a także projekty, które przenoszone były na ubrania, tworząc oryginalną kolekcję artysty. Niebieski jest także twórcą scenografii i tatuaży. Swój artystyczny dorobek udostępniał na wystawach w Polsce i za granicą współpracując między innymi z Discovery Channel, Canal +, Converse, SP. Records, Shpady Records, Beats Electronics by Dre, London TimeOut, CCC oraz londyńską galerią Walton Fine Arts.
Instagram

NORIAKI
Noriaki pochodzi z Poznania, jest synem matki i ojca. Swoją charakterystyczna postać watchera maluje już od paru dobrych lat po całym globie i okolicach. Pisze miasta, podróżuje, kolekcjonuje i tańczy.

PHEZONE
Niezależny artysta, samouk, poruszający się w obszarze kultury miejskiej, od 1998 roku tworzy graffiti, zajmuje się również grafiką, malarstwem oraz tatuażem.
Instagram

PRAKTIS
Przemysław PRAKTIS Sieńko {ur. w 1989r. w Białymstoku} – muzyk oraz autor ilustracji, prac, obrazów z pogranicza rysunku, malarstwa i street artu. Charakterystyczne w jego twórczości jest łączenie wielu wątków współczesnej sztuki i kultury, czego efektem są autorskie dzieła, będące mieszanką abstrakcjonizmu, futuryzmu, komiksu czy realizmu.
Inspiracją są przeważnie ludzkie twarze, odzwierciedlane za pomocą markerów, farb, tuszu itp, przy zachowaniu charakterystycznej palety kolorów.
Instagram

MISS DORYS
Autorka różowych Żylaków rozsianych po murach Warszawy i innych miast. Lubi malować sprayem i tworzyć instalacje artystyczne, dzięki którym dorośli mogą się poczuć jak dzieci. Organizuje tematyczne wystawy i akcje kulturalne włączające publiczność („Bez przekazu”, „2001”, „Kryptokosmos”, „Artyści dla Pragi – 373” „Płocka fuszerka”). Lubi działać z ludźmi, zarażać zajawką i zachęcać do wyrażania się przez sztukę. Tworzy teksty i ilustracje do gier, okładki książek i albumów muzycznych. Ma niespożytą energię i zadziwiającą wyobraźnię. Stara się łączyć i wykorzystywać wszystkie swoje talenty. Obecnie pisze swoją debiutancką powieść ilustrowaną pt. „2001”, a jako streetartystka i organizatorka wydarzeń spełnia się w kolektywie Remonty Warszawa.
Facebook
Instagram

PAN SZYMON
Szymon Gotowski – edukator, rzemieślnik, menedżer kultury. W swojej magicznej pracowni przy Placu Hallera tworzy scenografie i szalone elementy wystroju wnętrz; kocha sztukę upcyklingu i jest mistrzem w kategorii zero waste. Organizuje wydarzenia i niepowtarzalne warsztaty dla dużych i małych; uczy sztuki i uczy jak uczyć o sztuce. Współpracuje z ważnymi placówkami kulturalnymi Warszawy, takimi jak Muzeum Polin, Muzeum nad Wisłą, Kino Muranów, Dorożkarnia czy FabLab. W praskim Stowarzyszeniu Q Zmianom prowadzi projekty aktywizujące dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem. Jest odpowiedzialny za ożywienie Żylaków malowanych przez Miss Dorys na murach i przeniesienie ich w formę przestrzennej instalacji artystycznej.
Facebook

NESPOON
Urodziłam się w 2009 roku. Koronka szybko stała się moim charakterystycznym stylem.
Dlaczego koronki? Brak pomysłu. Nigdy nie lubiłam koronek.
Zanim zaczęłam z nimi pracować, myślałam, że koronki to coś staromodnego, z zakurzonego mieszkania babci.
Dziś wydaje mi się, że każda koronka kryje w sobie harmonię, równowagę i poczucie naturalnego porządku. Czy nie właśnie tego wszyscy instynktownie szukamy?
Wzory koronek zaczęły mnie interesować, gdy zaczęłam pracować w ceramice. To jeden z najpopularniejszych sposobów ozdabiania zastawy stołowej na całym świecie. Nakładasz koronkę na świeżą glinę i tak powstaje wzór. Pewnego dnia pomyślałam, że te motywy same w sobie są piękne. Nie potrzebują wymówek, takich jak talerz czy kubek, żeby istnieć.
Instagram

SEPE
Michał Wręga – Urodzony w 1982 roku w Warszawie.
Od 1996 roku związany z szeroko pojętym nurtem sztuki miejskiej.
Absolwent Wydziału Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie (dyplom w 2006 roku) oraz Wydziały Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w 2009 roku).
Mieszka i pracuje w Warszawie jako ilustrator i malarz/muralista.
Malował min. w: Albanii, Anglii, Armenii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Filipinach, Francji, Gruzji, Grecji, Hiszpanii, Indonezji, Kambodży, Kirgistanie, Luxemburgu, Mongolii, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Tadżykistanie, Turcji, Ukrainie, USA oraz Polsce.
Facebook 
Instagram

SC SZYMAN
Urodzony w 1986; artysta, grafik, streetartowiec, związany z warszawską sceną urban art; twórca plakatów, szablonów, wlepek; współzałożyciel Pracowni N22, w której rozwija warsztat sitodrukowy; kurator licznych wystaw oraz projektów artystycznych, promujących młodych twórców, ilustratorów, grafików, m.in. Full Moon Party, N22 Prezentuje, Instytut Festiwal Music & Art.
Instagram

MANIAC
Maciej Połczyński – od 2008 roku maluje za pomocą szablonów. Odrzucając figuratywność swoich wzorów eksperymentuje z abstrakcją. Motywem przewodnim działalności jest poszukiwanie ciągłych mutacji wzorów. Na co dzień zajmuje się projektowaniem liter oraz komunikacji wizualnej jako Laïc: Type.
Instagram

TAKI MYK
Wojciech Wiśniewski – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z graffiti związany od 1995 roku, zaczynał od writingu, następnie street logo by skupić się na technice szablonu. Obecnie w swoich pracach nie ogranicza się tylko do niej, łączy różne techniki malarskie. Malował na ulicach wielu miast Polski i Europy.
Organizator wielu wydarzeń o tematyce około streetartowej, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Szablon Dżemu – święta techniki szablonu, prowadzi również zajęcia i warsztaty związane ze sztuką ulicy, graffiti i sitodrukiem.
Taki Myk swoimi pracami zwraca uwagę na to jak mocno ingerujemy w nasze otoczenie. Zmieniamy istniejący dookoła świat nie tylko bezpośrednio, ale i pośrednio poprzez nasz styl życia, wybory konsumenckie czy decyzje o pójściu na wybory. Pokazuje postacie zwierząt „skażonych” i zmodyfikowanych przez wytwory ludzkie: maszyny i elementy mechaniczne. Posługuje się przede wszystkim techniką szablonu oraz sitodruku, ponieważ motywy, które tworzy, powiela i w pierwszej kolejności umieszcza na ulicach.
Facebook
Instagram

DARIA SOLAR
Łódzka artystka, absolwentka Artystycznej Grafiki Komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi [2011], członkini ZPAP, współautorka nominowanego do Oskara filmu Twój Vincent.
W swojej wielowątkowej twórczości w poruszający sposób komentuje najnowsze technologie a jej hipnotyzujące postacie ludzkie i cyborgi uwikłane w symboliczną relację z maszynami przerażają i zmuszają do myślenia. Kolejnym unikalnym tematem jej malarstwa jest pejzaż wewnętrzny – cykl prac inspirowanych wewnętrznym życiem maszyn, szczególnie komputerów, gdzie autorka wkracza w tajemniczy mikroświat podzespołów, złącz, mostów i chipów żeby stworzyć zalane migotliwym światłem, na wpół abstrakcyjne pejzaże; ale również tworzy monumentalne pomniki ludzkich osiągnięć, jak obraz NIKE 2.0, komentujący pierwszy załogowy lot w kosmos firmy SpaceX. W cyklu Mitologia-Reaktywacja natomiast ożywia mitologiczne postacie w wieloznacznych, XXI-wiecznych kontekstach. Autorka wielką wagę przywiązuje do warsztatu i w niezwykły sposób pokazuje światło.

Artystka pisze o sobie tak: Kontakt ze street artem miałam już we wczesnej młodość, kiedy z grupą okolicznych dzieciaków „malowaliśmy”, jak nazwałabym je dziś – maziaje. Było to w czasach, kiedy nie było telefonów komórkowych ani żadnych podręcznych aparatów fotograficznych, które mogły utrwalić tę nietrwałą formę artystycznego przekazu. Zabawę ze sprayami zakończyła interwencja rodziny, która uznała, że ‘dziewczynce z porządnego domu nie wypada dewastować własności publicznej’ …bo tak wtedy tę sztukę traktowano. W późniejszej, jeszcze młodzieńczej twórczości czasami wykorzystywałam motywy ze ścian, szczególnie nawiązujące do estetyki hip-hopu. Moim wielkim idolem jest Banksy, który z niezwykłą odwagą komentuje czystymi w formie graffiti ważne tematy społeczne, a sama staram się poruszać tematy społeczno-polityczne w cyklu Electric: Beings, gdzie ujęte symbolicznie neo-humanoidy przywołują zagrożenia i wyzwania XXI wieku.
Facebook
Instagram

MARCIN KOWALIK
Dr hab. Marcin Kowalik prof. ASP, ur. 1981
Artysta malarz, absolwent malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego.
Doktor habilitowany na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni.
Uczestniczył w ponad 50 wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie). Prace Marcina Kowalika można oglądać się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi” i prezes Fundacji Obraz w pigułce, akcji społecznej w której dorośli tworzą obrazy dla szpitali dziecięcych na podstawie prac małych pacjentów.
Facebook
Instagram

DEMENZ
Michał Węgrzyn (ur. 1989 r.) – Wrocławski artysta, malarz, muralista, ilustrator, absolwent wrocławskiej ASP im. Eugeniusza Gepperta.
Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym przy użyciu technik akrylowych, szablonowych i farb w areozolu.
Istotną cechą jego języka wizualnego są wielokrotnie nakładane i przenikające się warstwy. Jest to mieszanka przetworzonych motywów zaczerpniętych z rzeczywistego otoczenia.
Artysta bazuje na charakterystycznych formach i strukturach zaobserwowanych na terenach zurbanizowanych i zindustrializowanych oraz często zapomnianych, Wyciąga z nich specyficzną estetykę – powłoki kurzu, ślady zacieków i zadrapań, refleksy nocnych świateł i neonowe powidoki. Tę tematykę porusza głownie seria obrazów „Festung Demenz”, skąd artysta wziął swój pseudonim.
Instagram

TOPE i GU-TANG CLAN
Tope oraz Gu-Tang Clan – rezydenci łódzkich bram i podwórek, razem posiadający sześć nóg. Pierwszy z nich to stary wałkarz, w dodatku niepiśmienny, przez co nie jest mile widziany w kręgach graffiti. Drugi z nich jest zwykłym psem, co skutkuje tym, że śmierdzi, gdy zmoknie. Prywatnie fani pizzy oraz wyścigów rowerowych.
Instagram Gu-Tang Clan
Instagram Tope

ALFOVSKY
Alfovsky – reprezentant warszawskich ulic. Od ponad 20 lat przywiązany jest do puszki z aerozolem. Zaczynał malując graffiti. Dziś wolny czas poświęca na street art. Dużą popularność przyniosły mu postacie z bajek i kreskówek, którymi dekoruje miasto.
Jedną z jego inspiracji są airmaxy.
Umiejętności, które zdobył pracując w stoczni miesza ze sztuką. Ma słabość do drewnianych płyt, którymi dekoruje ulicę Warszawy.
Instagram

MAKE IT SIMPLE
Malarz, grafik, twórca murali. Absolwent Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy i murale zdobią wnętrza wielu mieszkań, biur i ścian w przestrzeni publicznej.
Fascynuje go miasto i systemy komunikacyjne. Z tego czerpie inspiracje do kolejnych prac. Uwielbia bawić się formami i kolorami, zestawiać je w nieoczywisty sposób pobudzając wyobraźnię odbiorcy.
Po godzinach DJ, pasjonat muzyki, jazdy na rowerze i narciarstwa.
Instagram

JAROSŁAW BOREK
Jarosław Borek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia z rzeźby w Zakładzie Propedeutyki Rzeźby, Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi oraz prowadzi działalność w zakresie specjalistycznego projektowania pod nazwą ID.FOR.FUN. Zajmuje się nie tylko rzeźbąm ale też biżuterią, fotografią, rysunkiem i grafiką.
Instagram

MARTA KWIATEK i HENRYK KWIATEK
Marta Kwiatek – ilustratorka
Henryk Kwiatek – współtwórca pierwszej stretartowej galerii w Polsce. Założyli duet KWIATUCHI, który dosłownie uprawiał i wysadzał miasta z ich mieszkańcami. Od dekady współtworzą pracownię sitodruku KWIACIARNIA GRAFIKI, gdzie nie tylko realizują własne projekty, ale zapraszają do współpracy także innych artystów.
Instagram

QUEEN VERONA
Weronika Szpalerska – Absolwentka Akadamii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2008-2010 prowadziła na Tama Art University w Tokio pracę badawczą poświęconą połączeniu elementów malarskich i wnętrzarskich w japońskiej idei parawanu. W tym czasie pod wpływem materialnej kultury Japonii porzuciła uprawianą dotąd abstrakcję geometryczną na rzecz malarstwa figuratywnego, będącego poszukiwanym połączeniem dekoracyjności i głębi znaczeniowej.
Instagram

WOOF ORIGINAL
Jest anonimowym artystą wizualnym z Nowego Jorku, działaczem politycznym i reżyserem filmowym, działającym od 90. XX wieku. Jego satyryczny street art i wywrotowe fraszki łączą czarny humor z plakatami i graffiti wykonanymi w różnych charakterystycznych technikach.
Jego prace z komentarzami politycznymi i społecznymi pojawiły się na ulicach, murach i mostach miast na całym świecie. Woof Original mówi, że zainspirowała do Tina Weymouth, artystka i założycielka grupy muzycznej Talking Heads.
Instagram

MERAS
Artysta z Dzielnicy Cudów
Instagram

ZBIOK
Urodzony w 1982 r., Zielona Góra – twórca murali i interwencji miejskich związany jest ze środowiskiem wrocławskiego street artu. Jego prace prezentowane były również w przestrzeniach galeryjnych. Jest autorem koncepcji kilku wystaw, m.in. Artyści Zewnętrzni. Out of Sth. (Wrocław 2008) będącej pierwszą dużą prezentacją tego tematu w Polsce, a także twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art.
Instagram

POLISH PIPE
Reprezentant warszawskiej sceny street art.
Instagram

PATRYCJA KURUS
Absolwentka Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. W malarstwie pasjonuje się tematyką emocji nam bliskich: smutek, melancholia, niepokój.
Instagram

MAREK KASPERSKI – GALERIA ARTKOMIKS
Prywatny kolekcjoner, założyciel galerii ArtKomiks.pl, rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w kategorii popkultura), członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Autor książek i artykułów m.in. nt. sztuki aktualnej.
Część jego kolekcji można śledzić na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozostałe wydarzenia
Szczegóły