Warszawa to nie tylko nowoczesna metropolia, pełna drapaczy chmur i klimatyzowanych biurowców. To nie tylko miejsca, które znamy z pocztówek, ale też niezwykłe atrakcje bez tłumów i oklepanych motywów. Pełna ciekawej architektury, muzeów i kulturalnych wydarzeń, zachęca do wyjścia z domu i poznawania niezwykłych miejskich zwyczajów. Które z nich są najciekawsze? Jakich imprez nie możesz przegapić? Poznaj naszą listę TOP 5 warszawskich atrakcji w nieco innym stylu i dowiedz się, co robić w Warszawie w okresie wakacyjnym!

1. Urok przedwojennych ulic – nieoczywiste atrakcje w Warszawie

Jeżeli poszukujesz alternatywnych miejsc pełnych niespodzianek, koniecznie wybierz się na spacer jedną (albo kilkoma), zabytkowymi uliczkami. Oprócz znanego chyba każdemu Starego Miasta i jego wybrukowanych alejek, warto przespacerować się też na Pragę, gdzie czas płynie wolniej, a architektura pamięta jeszcze przedwojenne czasy. Co robić w stolicy? Spacerować i poznawać jej kulinarną stronę – prawą stronę!

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć bowiem tej wyjątkowej dzielnicy – Pragi Północ, która zaskoczy Cię połączeniem unikalnej architektury, magicznych kawiarenek i nieco dekadenckiej atmosfery, przywołującej ducha przedwojennej bohemy. To dzielnica pełna kontrastów, gdzie nowoczesne budynki komercyjne sąsiadują z zabytkową zabudową mieszkaniową.

Swoją podróż możesz zacząć od śniadania czy obiadu w naszym Centrum Praskim Koneser, a następnie udać się na przechadzkę pobliskimi ulicami Ząbkowską, Kawęczyńską czy Brzeską. Ich klimat przeniesie Cię kilkadziesiąt lat wstecz i pozwoli zobaczyć z bliska prawdziwą, starą Warszawę. Takie atrakcje w Warszawie to my lubimy!

2. Centrum Praskie Koneser – nie tylko fabryka

Pomiędzy zielonymi skwerami i przedwojennymi praskimi kamienicami wyrasta industrialne cudo – Centrum Praskie Koneser! Dawna fabryka wódek, zachwyca dzisiaj wielowarstwowością doświadczeń. Jest tu wszystko, co potrzebne do miłego spędzenia wolnego czasu – rozległy plac, centrum handlowo-usługowe, supermarket, liczne galerie sztuki i przyjemne restauracje z kuchnią świata. Co robić w Warszawie, jeżeli musisz wybrać tylko jedną atrakcję warszawską? W takiej sytuacji – niech będzie to Koneser! Tym bardziej, że w okresie letnim czekają tu na Ciebie liczne atrakcje, takie jak targi vintage, kino plenerowe, otwarte muzeum czy festiwale muzyczne. I dużo, dużo więcej! Jeżeli myślałeś, że atrakcje w Warszawie są przewidywalne, to wizyta w Koneserze zmieni twoje zdanie o 180 stopni!

3. Muzeum Polskiej Wódki – o wódce słów kilka

Będąc w Koneserze, nie sposób pominąć jednej z największych lokalnych atrakcji – Muzeum Polskiej Wódki! Podczas 1,5-godzinnego zwiedzania poznasz historię najsłynniejszego polskiego alkoholu, sposoby jego wytwarzania oraz tradycje z nim związane. A to wszystko w multimedialnej, nowoczesnej oprawie. Jednym z najciekawszych punktów wycieczki jest sala z kolekcją butelek z różnych epok oraz … degustacja alkoholu. Na samym końcu trasy będziesz mieć szansę porównać smaki wódek żytnich, ziemniaczanych i z pszenicy. Różnice są zaskakujące!

4. Nadwiślańskie świty i zachody

Jest coś magicznego we wschodach i zachodach słońca nad królową polskich rzek. Będąc w Warszawie zdecydowanie warto udać się choć na chwilę nad Wisłę, usiąść na brzegu i rozkoszować grą świateł. Od Konesera to tylko dwadzieścia minut spacerem!

5. Warszawskie tereny zielone

Zastanawiając się, co robić w Warszawie, z pewnością niewiele osób myśli o podziwianiu dzikiej przyrody. Tymczasem stolica daje również wiele sposobności do obcowania z naturą. Jeśli już zwiedzisz Pragę, zjesz coś pysznego w Koneserze i poznasz bliżej jego industrialne zakątki oraz najciekawsze wydarzenia, zatrzymaj się na chwilę w jednym z zielonych parków lub na wspomnianym brzegu Wisły. Tu, w otoczeniu przyrody, możesz zorganizować piknik, a w niektórych miejscach nawet ognisko czy grilla. Po drugiej stronie dostrzeżesz piętrzące się nad Centrum drapacze chmur i będziesz mógł rozkoszować się chwilą spokojnego wypoczynku.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą pomocne w stworzeniu oryginalnego planu zwiedzania stolicy. Z pewnością przekonasz się, że atrakcje Warszawa 2021 ma najlepsze na świecie!