Top 5 atrakcji w Warszawie 2021

Warszawa to nie tylko nowoczesna metropolia, pełna drapaczy chmur i klimatyzowanych biurowców. To nie tylko miejsca, które znamy z pocztówek, ale też niezwykłe atrakcje bez tłumów i oklepanych motywów. Pełna ciekawej architektury, muzeów i kulturalnych wydarzeń, zachęca do wyjścia z domu i poznawania niezwykłych miejskich zwyczajów. Które z nich są najciekawsze? Jakich imprez nie możesz przegapić? Poznaj naszą listę TOP 5 warszawskich atrakcji w nieco innym stylu i dowiedz się, co robić w Warszawie w okresie wakacyjnym!

1. Urok przedwojennych ulic – nieoczywiste atrakcje w Warszawie

Jeżeli poszukujesz alternatywnych miejsc pełnych niespodzianek, koniecznie wybierz się na spacer jedną (albo kilkoma), zabytkowymi uliczkami. Oprócz znanego chyba każdemu Starego Miasta i jego wybrukowanych alejek, warto przespacerować się też na Pragę, gdzie czas płynie wolniej, a architektura pamięta jeszcze przedwojenne czasy. Co robić w stolicy? Spacerować i poznawać jej kulinarną stronę – prawą stronę!

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć bowiem tej wyjątkowej dzielnicy – Pragi Północ, która zaskoczy Cię połączeniem unikalnej architektury, magicznych kawiarenek i nieco dekadenckiej atmosfery, przywołującej ducha przedwojennej bohemy. To dzielnica pełna kontrastów, gdzie nowoczesne budynki komercyjne sąsiadują z zabytkową zabudową mieszkaniową.

Swoją podróż możesz zacząć od śniadania czy obiadu w naszym Centrum Praskim Koneser, a następnie udać się na przechadzkę pobliskimi ulicami Ząbkowską, Kawęczyńską czy Brzeską. Ich klimat przeniesie Cię kilkadziesiąt lat wstecz i pozwoli zobaczyć z bliska prawdziwą, starą Warszawę. Takie atrakcje w Warszawie to my lubimy!

2. Centrum Praskie Koneser – nie tylko fabryka

Pomiędzy zielonymi skwerami i przedwojennymi praskimi kamienicami wyrasta industrialne cudo – Centrum Praskie Koneser! Dawna fabryka wódek, zachwyca dzisiaj wielowarstwowością doświadczeń. Jest tu wszystko, co potrzebne do miłego spędzenia wolnego czasu – rozległy plac, centrum handlowo-usługowe, supermarket, liczne galerie sztuki i przyjemne restauracje z kuchnią świata. Co robić w Warszawie, jeżeli musisz wybrać tylko jedną atrakcję warszawską? W takiej sytuacji – niech będzie to Koneser! Tym bardziej, że w okresie letnim czekają tu na Ciebie liczne atrakcje, takie jak targi vintage, kino plenerowe, otwarte muzeum czy festiwale muzyczne. I dużo, dużo więcej! Jeżeli myślałeś, że atrakcje w Warszawie są przewidywalne, to wizyta w Koneserze zmieni twoje zdanie o 180 stopni!

3. Muzeum Polskiej Wódki – o wódce słów kilka

Będąc w Koneserze, nie sposób pominąć jednej z największych lokalnych atrakcji – Muzeum Polskiej Wódki! Podczas 1,5-godzinnego zwiedzania poznasz historię najsłynniejszego polskiego alkoholu, sposoby jego wytwarzania oraz tradycje z nim związane. A to wszystko w multimedialnej, nowoczesnej oprawie. Jednym z najciekawszych punktów wycieczki jest sala z kolekcją butelek z różnych epok oraz … degustacja alkoholu. Na samym końcu trasy będziesz mieć szansę porównać smaki wódek żytnich, ziemniaczanych i z pszenicy. Różnice są zaskakujące!

4. Nadwiślańskie świty i zachody

Jest coś magicznego we wschodach i zachodach słońca nad królową polskich rzek. Będąc w Warszawie zdecydowanie warto udać się choć na chwilę nad Wisłę, usiąść na brzegu i rozkoszować grą świateł. Od Konesera to tylko dwadzieścia minut spacerem!

5. Warszawskie tereny zielone

Zastanawiając się, co robić w Warszawie, z pewnością niewiele osób myśli o podziwianiu dzikiej przyrody. Tymczasem stolica daje również wiele sposobności do obcowania z naturą. Jeśli już zwiedzisz Pragę, zjesz coś pysznego w Koneserze i poznasz bliżej jego industrialne zakątki oraz najciekawsze wydarzenia, zatrzymaj się na chwilę w jednym z zielonych parków lub na wspomnianym brzegu Wisły. Tu, w otoczeniu przyrody, możesz zorganizować piknik, a w niektórych miejscach nawet ognisko czy grilla. Po drugiej stronie dostrzeżesz piętrzące się nad Centrum drapacze chmur i będziesz mógł rozkoszować się chwilą spokojnego wypoczynku.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą pomocne w stworzeniu oryginalnego planu zwiedzania stolicy. Z pewnością przekonasz się, że atrakcje Warszawa 2021 ma najlepsze na świecie!

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację