2019-09-29
 
Teatr Akt: Spektakl plenerowy FANTOMY premiera!
 

FANTOMY – spektakl plenerowy

“Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko (…). Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie wszystko, a nasza gotowość okazuje się pozą. Nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic (…). Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy”. Stanisław Lem, „Solaris”

Fabuła powieści prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

Teatr Akt jedynie dotyka powieści Lema, w żadnym razie nie opowiada jej, tworzy własną historię, opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i delikatnym przymróżeniem oka.

W spektaklu wystąpią: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk

Scenariusz, reżyseria – Agnieszka i Tomasz Musiałowicz

Muzyka – Dominik Strycharski

Współpraca scenograficzna – Roman Woźniak

Współpraca plastyczna – Anna Rudzińska

Projekcje – Maciej Białek, Szymon Cieślak / Dreamage, Jakub Musiałowicz

Obsługa techniczna – Adam Sztorc

Produkcja – Teatr Akt

Kurator projektu – Agnieszka Musiałowicz

Premiera:
29.09.2019 – 19.00 – Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Info – kontakt@teatrakt.pl, +48 604107767
Teatr Akt, ul. Łaziebna 9, 04-316 Warszawa
www.teatrakt.pl
FB teatr akt

WSTĘP WOLNY!

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

Data:
29.09.2019
Godzina:

20:00

Lokalizacja:
plac Konesera
Zapisy:
Kontakt: