Saska Kępa – co zobaczyć w okolicy

Wszechobecna zieleń, modernistyczna architektura, bliskość Wisły, kawiarniany gwar, deptaki spacerowe i artystyczna atmosfera? Taka jest właśnie Saska Kępa! Co zobaczyć w okolicy? Jak spędzić tu czas? Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych miejscach Saskiej Kępy.

Saska Kępa – kilka faktów

Saska Kępa jest jedną z najchętniej odwiedzanych części Warszawy. Przybywają tu nie tylko spragnieni artystycznej atmosfery i zabytków turyści, ale też marzący o spokoju rodem z kurortu mieszkańcy stolicy. Wbrew pozorom nie jest ona dzielnicą, ale osiedlem podlegającym administracyjnie pod Pragę-Południe. Na ulicę Francuską, główny deptak Saskiej Kępy, dojdziesz spod Konesera spacerowym tempem w 30 minut. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie zaledwie dwa kilometry od nas!

Ulica Francuska i jej klimat

Decyzja dotycząca weekendowej wycieczki po Warszawie podjęta? Czeka na Ciebie Saska Kępa! Zwiedzanie okolicy rozpocznij od jej głównej arterii, a więc ulicy Francuskiej. Do kraju wina, mody i bagietek nawiązuje ona nie tylko nazwą, ale też atmosferą i zabudową. Dwu- i trzypiętrowe wille z pierwszych dekad XX wieku otoczone są tu zielenią, a w większości z nich znaleźć można bistra, butiki, piekarnie, kwiaciarnie czy kawiarnie. Miejsce to tętni życiem zwłaszcza w weekendy. Odwiedź je nie tylko w maju, gdy kwitną bzy, o których śpiewała słowami Agnieszki Osieckiej Maryla Rodowicz. Spacer po Saskiej Kępie to dobry pomysł na każdą porę roku i pogodę – miejsce to po prostu ma urok.

Modernistyczne wille Saskiej Kępy

Miłośnikom architektury spodoba się z pewnością modernistyczna Saska Kępa. Co zobaczyć w okolicy, aby poznać najpiękniejsze budynki z okresu dwudziestolecia międzywojennego? Na ulicy Francuskiej zwróć uwagę zwłaszcza na Białą Willę z poziomymi oknami i tarasem na dachu. Ten położony przy ulicy Francuskiej 2 budynek zaprojektowany został na podstawie zasad Le Corbusiera – ojca chrzestnego modernizmu. Ciekawie prezentuje się też willa pod numerem 28, w której wprawne oko dostrzeże „zygzakowate” wykusze. Inne warte odwiedzenia ulice z zabudową z lat 30. i 40. XX wieku znajdziesz przy ulicach Walecznych, Dąbrówki czy Elsterskiej.

Nad Wisłę i do parku

Od architektury i deptaków wolisz naturę? Czeka na Ciebie Saska Kępa! Zwiedzanie okolicy możesz zacząć od przyjemnej, prowadzonej wśród drzew trasy spacerowo-rowerowej, która biegnie wzdłuż brzegu Wisły od Mostu Poniatowskiego do Mostu Łazienkowskiego. Jej zwieńczeniem w okolicy pierwszego z mostów może być odpoczynek na piaszczystej plaży tzw. Poniatówce. W ciepłe dni mnóstwo jest tam osób spragnionych plażowania w mieście, a zimą i jesienią szukających wspaniałego zachodu słońca. W okolicy znajdziesz też plac zabaw i niedaleko jest do Parku Skaryszewskiego, który – ze swoimi niemal dzikimi ścieżkami i stawami – pozwala poczuć się jak w lesie. Wieczorem zachwyci Cię pięknie oświetlony most oraz słynny stadion, który zdecydowanie warto zobaczyć z bliska.

Saska Kępa – gdzie zjeść?

Pamiętasz, że Praga-Południe to również Saska Kępa. Gdzie zjeść? Chociaż okolica obfituje w wiele punktów gastronomicznych, najlepszym wyborem będzie nasze Centrum Praskie Koneser. Dlaczego? U nas znajdziesz aż 13 lokali różnego typu w jednym miejscu! To idealna opcja, jeśli na zwiedzanie Saskiej Kępy wybieracie się w większym gronie. W Koneserze każdy z Was znajdzie bar, kawiarnię czy restaurację, która zaserwuje jego ulubione smaki. Koneser to też idealne miejsce, by poznać historię i kulturę innej części Pragi – tej północnej.

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację