Nietypowe muzea w Warszawie Koneser

Odwiedzający stolicę Polski pragną zagłębić się w jej unikalną kulturę, a także obcować ze światową sztuką, która w Warszawie jest stale obecna. Najlepsze miejsca, które pozwalają na tego rodzaju doświadczenia, to warszawskie muzea. Jednak wbrew pozorom nie ograniczają się one wyłącznie do dobrze wszystkim znanych zabytków. W stolicy powstaje coraz więcej oryginalnych, nowoczesnych obiektów, które gwarantują zupełnie nowe wrażenia dla turystów. Osoby, które interesują nietypowe muzea w Warszawie, koniecznie powinny odwiedzić Centrum Praskie Koneser. To kompleks kulturalno-rozrywkowy położony na terenie zabytkowej wytwórni wódek. Czym dokładnie się charakteryzuje?

Ciekawe muzea w Warszawie – sztuka w Centrum Praskim Koneser

Dla miłośników sztuki w Warszawie Centrum Praskie Koneser może mieć wiele do zaoferowania. Organizowane na terenie obiektu wystawy stanowią doskonały dowód na to, że ciekawe muzea w Warszawie dotyczą nie tylko wydarzeń wojennych. Warta uwagi jest także działalność artystyczna – zarówno lokalnych rzemieślników, jak i artystów o ogólnoświatowym uznaniu. W istocie Centrum Praskie Koneser to jeden z najważniejszych punktów promocji sztuki w całej Polsce. Zatem jeśli interesują Cię oryginalne muzea w Warszawie, które prezentują eksponaty w postaci dzieł sztuki, Koneser powinien być dla Ciebie obowiązkowym punktem do odwiedzenia na mapie Stolicy.

Oryginalne muzea – wystawy na żywo

W Koneserze stale pojawiają się nowe eksponaty i organizowane są liczne, nietypowe wydarzenia oraz wernisaże. Można poznawać w nim zarówno twórczą tradycję Pragi, jak i dzieła nawiązujące do aktualnych wydarzeń. Wystawiamy oryginalny dorobek artystyczny polskich twórców ostatniego stulecia, a także światowych sław, takich jak tajemniczy Banksy. Zobaczysz u nas, często wcześniej nieprezentowane, dzieła z prywatnych kolekcji. Oprócz standardowych wystaw czasowych obrazów, rzeźb czy fotografii, organizujemy także pokazy filmowe, spotkania z artystami i gośćmi z nimi związanymi. Nasze wystawy nierzadko prowadzone są pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chętnie angażujemy się w oryginalne projekty artystyczne, które w nietypowych odsłonach łączą ze sobą różne dziedziny sztuki. Doskonały przykład stanowią wystawy na żywo, na przykład takie, podczas których zwiedzający mogą obserwować powstawanie murali ściennych i instalacji przestrzennych.

Dziwne muzea w Warszawie – Muzeum Polskiej Wódki

Na terenie zabytkowej wytwórni wódek nie mogłoby zabraknąć muzeum, które w istocie dotyczy najpopularniejszego, polskiego trunku. W kategorii dziwne muzea w Warszawie Muzeum Polskiej Wódki z pewnością znajduje się w ścisłej czołówce. Jest to jednak całkowicie pozytywne określenie, ponieważ obiekt ten dostarcza niezapomnianych wrażeń. Odwiedzając go, masz możliwość poznania tajemnic produkcji, zobaczenia na własne oczy legendarnych butelek oraz etykiet polskich alkoholi z ostatnich stu lat czy wreszcie skosztowania rzemieślniczych trunków. Do dyspozycji odwiedzających pozostaje między innymi sala kinowa oraz interaktywne galerie. Wykwalifikowani przewodnicy oprowadzają turystów po wszystkich wystawach. W muzeum możesz także wziąć udział w warsztatach, podczas których nauczysz się samodzielnie przygotowywać wyśmienite koktajle.

Koneser zachwyca swoją różnorodnością oraz dostępem do kultury przez duże „K”! Zachęcamy do odkrywania jego zakamarków i spędzania czasu wśród wyjątkowych eksponatów.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację