Najlepsze ekologiczne miejscówki Warszawa

Konsumpcjonizm kojarzy się mało ekologicznie, ale przecież wszyscy jesteśmy konsumentami. Wiele osób kierując się dobrem naszej planety stara się jednak ostrożnie stawiać każdy swój krok – i tym sposobem trafia do Konesera, którego lokale również hołdują zasadom ekologii i stylu życia less waste lub zero waste!

Eko restauracje Warszawa – klimatyczne lokale w Koneserze

Gdzie napić się ekologicznej kawy? W jakim lokalu zjeść ze świadomością, że restauracja nie marnuje jedzenia i redukuje produkcję odpadów do absolutnego minimum? To bardzo ważne dla naszej planety, czyli dla nas samych i przyszłych pokoleń, aby nie dopuszczać do zaśmiecania środowiska. Niestety, gastronomia nie kojarzy się zwykle z ekologią i oszczędzaniem, a szkoda – bo przecież może tak być!

Caffe Twórcza to kawiarnia ekologiczna w Warszawie, w której nie tylko napijesz się dobrej kawy dostarczanej przez pobliską rzemieślniczą palarnię, ale również zakosztujesz pysznych słodkości robionych bez konserwantów i polepszaczy. Co więcej, to miejsce, w którym poznasz zasady upcyklingu, nauczysz się, jak nadawać przedmiotom drugie życie lub nabędziesz coś powstałego „z niczego”. ORZO, które również ma swój lokal w praskim Koneserze, to miejsce bardzo zielone, wypełnione roślinami oczyszczającymi powietrze, w którym znajdziesz menu tworzone zgodnie z zasadami zero waste.

Kawiarnie eko Warszawa – jedz smacznie, zdrowo i jakościowo

Życie w rytmie zero waste to przede wszystkim jedzenie, które nie generuje niepotrzebnych gór śmieci. Gdzie zjeść eko w Warszawie? Zapraszamy do Konesera na coś dla ciała i dla ducha – na przykład wypad do restauracji z przyjaciółmi połączony z ciekawym kulturalnym eventem. W lokalach tych stawia się ogromny nacisk na wysokojakościowe jedzenie – bez GMO, oleju palmowego, tłuszczów trans, za to z mnóstwem ekologicznych warzyw, owoców i mięsa pochodzącego z eko hodowli. Bo bycie eko wcale nie oznacza odmawiania sobie tego, co najlepsze – a wręcz przeciwnie!

Te ekologiczne miejsca w Warszawie to lokale, w których zjesz bardzo smacznie, zdrowo, kolorowo, a przy tym bez wyrzutów sumienia! Lekkie dania, które możesz tu zamówić będą litościwe dla Twojej sylwetki, a także dla planety. Jak to możliwe? Gotując na bazie świeżych, sezonowych składników, bez przygotowywania ich na zapas, unika się mrożenia żywności czy kupowania produktów naszpikowanych konserwantami. Zamawia się tylko tyle produktów, ile faktycznie jest potrzebne, co ogranicza do absolutnego minimum ilość odpadów. Posiłki przygotowywane są na miejscu z eko produktów z certyfikatami, byś miał pewność, że wszystko co jesz jest dla Ciebie dobre. Ogromne ukłony należą się też pracownikom, dzięki którym kawiarnia ekologiczna w Warszawie czy restauracja eko do maksimum wykorzystują wszystkie posiadane składniki, by nic się nie marnowało. W połączeniu z ekologicznym sposobem obsługi i doskonałym zmysłem smaku kucharzy, daje to miejsce, w którym aż chce się być i chce się jeść!

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację