Project Description

Strona główna>Twórcze Caffe

Twórcze Caffe

Kawiarenka, w której jakość i ekologia są motywem przewodnim a tłem jest showroom rzemiosła i upcyklingu. W „Twórcze caffe” napijecie się kawy najwyższej jakości, którą dostarcza nam pobliska rzemieślnicza palarnia.
Serwujemy kawę do kubków 100% papierowych oraz do Waszych własnych kubków – uczestniczymy w akcji „Z własnym kubkiem” zainicjowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. Ponad to zjecie pyszne kanapki w wersji wege i nie-wege oraz słodkie co nieco bez konserwantów i ulepszaczy.
pozostałe wydarzenia
Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Sobota: 09:00-20:00

Kontakt:

Tel.: +48 575 746 748
E-mail: centrum@przerobmy.pl

Centrum Twórcze Przerób-My
Czytaj więcej

Kawiarnia zero waste w Warszawie? Proszę bardzo – oto Twórcza Caffe! Jeśli marzy Ci się ekologiczna kawa na Pradze we własnym kubku lub w kubku 100% biodegradowalnym z papieru, koniecznie tam zajrzyj i sprawdź, co jeszcze może zaoferować Ci ten wyjątkowy lokal!

Ekologiczna kawiarnia Praga Warszawa – gdzie jesteśmy?

Twórcza Caffe mieści się w Centrum Praskim Koneser, pod adresem Plac Konesera 4. To wielkie centrum rozrywki i kultury, w którym znajdziesz nie tylko najbardziej wyjątkowe warszawskie restauracje, ale przede wszystkim najciekawsze eventy, dzięki którym zrozumiesz, co znaczy sztuka, chillout i twórcze spędzanie czasu!

Koneser na Pradze to gigantyczny budynek po starym browarze, w którego murach urządzono Twórczą Caffe. To nie tylko kawiarnia, ale i miejsce odkrywania, czym jest ekologia w codziennym wydaniu!

Ekologiczna kawiarnia Warszawa – centrum rzemiosła i upcyklingu

Czym jest upcykling? To sztuka robienia „czegoś z niczego”, a dosłownie – przetwarzania odpadów na produkty użytkowe lub ozdoby, doskonałe do wykorzystania w przestrzeni. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile materiałów do stworzenia ciekawych przedmiotów wyrzucamy w swoim domu! Jak wiele można zmienić w swoim otoczeniu, i przede wszystkim – jak bardzo wpłynąć na środowisko naturalne, poprzez upcykling! W Twórczej Caffe przy pysznej kawie, ciastku czy wegekanapce możesz nauczyć się, jak prawidłowo segregować odpady na te, które mogą jeszcze posłużyć do recyklingu i na te, z których samodzielnie możesz stworzyć coś pięknego i praktycznego!

Kawiarnia zero waste w Warszawie – przyjdź z własnym kubkiem

W Twórczej Caffe zainicjowana została akcja „z własnym kubkiem”, którą wymyśliło Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. To bardzo ciekawa inicjatywa, pozwalająca Ci cieszyć się smaczną kawą z pobliskiej rzemieślniczej palarni, której smaku nie zapewni Ci żadna kawowa mieszanka dostępna w markecie, i to we własnym kubku. Tym ulubionym, ze zdjęciem Twojego kotka, lub podpisem „szef wszystkich szefów”, bez którego nie wyobrażasz sobie porannego i popołudniowego rytuału picia kawy. Zabierz swój kubek, gdy wybierasz się do Konesera na jakiś event lub warsztaty upcyklingu do Twórczej, a gdy najdzie Cię chęć na zastrzyk energii – nalejemy wybranej kawy do Twojego kubka! A co do kawy? Poznaj nasze menu!

Ekologiczna kawiarnia Warszawa – menu

Wszystko przygotowujemy w Twórczej Caffe z najświeższych produktów, zamawianych zgodnie z faktycznym zapotrzebowaniem, od regionalnych dostawców. Nie zamawiamy dużo – dzięki temu masz pewność, że każdego dnia dostajesz sałatki, kanapki czy słodkie conieco zrobione z dostarczonych nam z samego rana składników. Wykorzystujemy je do ostatniego kęsa – zgodnie z ideą zero waste, serwując klientom produkty, które aktualnie mamy na stanie, i przyrządzając z nich prawdziwe cuda!

Oferujemy menu mięsne, jak i wegańskie – przy każdej z potraw dbając o najwyższą jakość poszczególnych składników, które są sekretem udanych dań. Dzięki prostemu menu mamy możliwość nie tylko serwowania naprawdę smacznych dań, ale również dostosowywania ich pod potrzeby każdego klienta. Naprawdę nie chcemy, abyś musiał wyciągać z naszych kanapek plasterki ogórków, których nie lubisz, albo zdrapywać sos, za którym nie przepadasz! Kłóci się to z ideą zero waste, dlatego zawsze pytamy – na co naprawdę masz dziś ochotę?

Godziny otwarcia Twórczej Caffe

Nasze godziny otwarcia to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy przybywają do Konesera nie tylko na kawę, ale również w wielu innych sprawach – na zakupy, dla rozrywki z całą rodziną, na wieczorną imprezę z przyjaciółmi, lub biznesowo. Od poniedziałku do soboty pracujemy dla Was już od 9:00 rano, aż do 20:00. Tak więc jeśli masz do załatwienia ważną sprawę o poranku w Koneserze lub jesteś w okolicach na Pradze i nie zdążyłeś wypić kawy w domu – złap swój ulubiony kubek i powitaj z nami nowy dzień zgodny z zasadami zero waste! W niedziele zapraszamy natomiast od 12:00 do 20:00 – pośpij dłużej, wypocznij po szalonej sobocie, a potem koniecznie zregeneruj się w Twórczej Caffe w ekologicznym rytmie, popijając najlepszą rzemieślniczą kawę w okolicy i zajadając pyszne przysmaki, które dla Ciebie przygotujemy. Nasze godziny otwarcia zdecydowanie sprzyjają odwiedzinom w Koneserze!

Ekologiczna kawiarnia Praga Warszawa – kontakt

Masz ważne pytanie dotyczące naszych warsztatów lub czegokolwiek związanego z naszą działalnością? Potrzebny Ci kontakt z nami? Postaramy się Tobie pomóc! Nasza Ekologiczna kawiarnia Praga Warszawa Twórcza Caffe mieści się w Koneserze – tam możesz obejrzeć nas na żywo przy pracy. Możesz również zadzwonić pod numer: +48 575 746 748, albo napisać maila: centrum@przerobmy.pl. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Kontakt z nami ułatwi korzystanie z naszych usług i pomoże przybliżyć Ci ideę funkcjonowania naszej kawiarni!

Kawiarnia zero waste w Warszawie Twórcza Caffe to jedyne takie miejsce stworzone z miłości do człowieka, natury i poszanowania rządzących nią praw. Odwiedź nas koniecznie, sprawdź, jak pracujemy i przekonaj się, że naprawdę najlepsze i najsmaczniejsze jest to, co naturalne i wyprodukowane z dbałością o każdy ekologiczny detal!