2020-01-29
 
RIP David Bowie: pokaz filmu “Zagadka nieśmiertelności”
 

Nagła śmierć Davida Bowiego 10-go stycznia 2016r. wstrząsnęła nie tylko światem muzyki. ale również światem kina, gdyż kultowy muzyk był również doskonałym aktorem (m.in. “Człowiek, który spadł na ziemie”, “Labirynt”, “Absolutni debiutanci”). Straszne Historie oddają hołd temu wielkiemu artyście, DARMOWYM pokazem filmu z jedną z jego najbardziej znanych aktorskich kreacji: ZAGADKA NIEŚMIERTELNOŚCI (“The Hunger”, 1983, USA – Wielka Brytania, reż. Tony Scott)

Miriam (Catherine Deneuve) i John (David Bowie) Blaylock są wampirami, żyjącymi razem od setek lat. Pewnego dnia, z niewiadomych przyczyn, John zaczyna starzeć się w zastraszającym tempie. Jego jedynym ratunkiem jest doktor Sarah Roberts (Susan Sarandon), naukowiec, która za wszelką cenę stara się odkryć zasadę działania zegara biologicznego u człowieka i próbuje obnażyć odwieczną zagadkę nieśmiertelności. Sama jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że niedługo będzie miała ku temu idealną okazję…

Stylowa, hipnotyzująca ZAGADKA NIEŚMIERTELNOŚCI, to horror w połączeniu z kinem artystycznym. Oprocz wspaniałej obsady, film słynie z tego, że był debiutem Tony’ego Scotta, wybitnego reżysera, który odebrał sobie życie w sierpniu 2012 r. w wieku 68 lat.

Wstęp wolny!

Data:
29.01
Godzina:

20:00-22:00

Lokalizacja:
Hotel Moxy
Zapisy:
Kontakt: