Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, czyli dla najmłodszych jeden z najważniejszych dni w roku. Jeśli planujecie w tym czasie wybrać się do Warszawy albo po prostu tutaj mieszkacie, macie wiele możliwości, by zapewnić swoim maluchom fantastyczną rozrywkę. Stolica przygotowała mnóstwo propozycji świetnej zabawy dla najmłodszych. Praktycznie w każdej dzielnicy odbywa się w tym czasie wiele ciekawych wydarzeń. Zachęcamy do tego, żeby spędzić Dzień Dziecka 2021 w Warszawie na Pradze, w Centrum Praskim Koneser. Sprawdźcie, dlaczego.

Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka – Warszawa

Na początku trzeba przyznać, że w stolicy znajduje się wyjątkowo dużo atrakcji. Z pewnością zachwycą każde dziecko, zarówno kilkuletniego maluszka, jak i uważającego się za prawie dorosłą osobę nastolatka. Liczba miejsc, które warto odwiedzić, wygląda imponująco. Co należy podkreślić, Warszawa zaprasza do nich przez cały rok, a nie tylko 1 czerwca. Centrum Praskie Koneser to jednak miejsce wyjątkowe – to właśnie tu w jednym miejscu znajdziecie wiele niezwykłych atrakcji, bez konieczności kłopotliwego przemieszczania się po stolicy.

Dzień Dziecka 2021 w Warszawie na Pradze

W tym czasie Plac Konesera zamienia się w niesamowitą baśniową krainę pełną fantastycznych rzeźb i ilustracji. Możecie je zobaczyć pierwszego czerwca, a jeśli nie zdążycie – nic nie szkodzi. Czeka na Was aż do jedenastego dnia tego miesiąca. To wystawa zwierzęcych figur autorstwa Józefa Wilkonia, słynnego na całym świecie malarza, rzeźbiarza oraz autora ilustracji do książek. Jeśli wciąż nie macie planów na to, jak i gdzie iść z dzieckiem z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy do Konesera.

Na wystawę składają się rzeźby przedstawiające m.in. niedźwiedzia, tura, żubra, a także lwicy z lwiątkiem czy wilkołaków. Znajdują się w otwartej przestrzeni placu, dlatego wstęp jest bezpłatny. Warszawa oraz odwiedzający ją turyści mogą oglądać wystawę już od wczesnych godzin porannych (otwarta od 7 rano), a po udanym zwiedzaniu warto poznać pozostałe atrakcje Konesera, udać się na obiad do ogródka restauracyjnego czy na spacer nad Wisłę.

Wymarzony Dzień Dziecka Warszawa – na tropie ginących gatunków

Każdy mały miłośnik nietuzinkowych atrakcji z pewnością ucieszy się na myśl o niezwykłej przygodzie, która czeka na niego na Placu Konesera. Na Dzień Dziecka Warszawa i nasze Centrum oferuje wyjątkowe, miejskie safari. Zabierz malucha na interaktywną ścieżkę edukacyjną Tropem Ginących Gatunków, otwórz czytnik kodów QR i poszukajcie wspólnie zagrożonych wyginięciem zwierząt z warszawskiego ZOO. Po takiej wyprawie z pewnością przyda się duża dawka energii w postaci słodkości z pobliskiej kawiarni czy pijalni czekolady.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka, Warszawa to strzał w dziesiątkę. Podpowiadamy – pierwszego czerwca odwiedźcie Konesera. Miejmy nadzieję, że będzie piękna pogoda, ale nawet jeśli nie, to u nas zawsze czeka mnóstwo atrakcji.