Fundacja Nova Ars Poloniae

Fundacja została ustanowiona w celu promocji polskiej sztuki współczesnej, w tym malarstwa, rzeźby, fotografii oraz sztuk audiowizualnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza jej granicami.

Aktywności podejmowane przez Fundację zmierzają do spopularyzowania oraz zakorzenienia wśród odbiorców krajowych i zagranicznych znajomości dorobku artystycznego polskich twórców, a także ukazania wkładu wniesionego przez nich w fundamenty współczesnej warstwy kulturowej Europy.

Godziny otwarcia:

Wtorek – Sobota: 12:00-20:00

Kontakt:

Tel:+48 794 173 472
E-mail: fundacja@novaars.org

Celem powołania Fundacji Nova Ars Poloniae jest promocja polskiej sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą. Fundacja organizuje wystawy rodzimych artystów wyrażających się za pomocą malarstwa, rzeźby, fotografii czy sztuk audiowizualnych. Popularyzacja twórczej działalności ma wspomóc ich karierę oraz umożliwić poznanie znakomitych, choć często mało znanych dzieł szerszej publiczności. Dzięki temu polska sztuka współczesna będąca mieszanką wielowiekowej tradycji i aktualnych trendów może stać się powszechnie dostępna, a jej wkład w podwaliny nowoczesnej kultury europejskiej należycie doceniony.
 

Promocja polskiej sztuki współczesnej

Fundacja Nova Ars Poloniae działa na zasadzie współpracy z artystami, państwowymi i prywatnymi instytucjami kultury oraz innymi podmiotami zajmującymi się szeroko pojętą promocją polskich twórców. Taka forma działalności umożliwia organizowanie unikatowych wystaw oraz wydarzeń artystycznych, które stają się znane i popularne w całym kraju. Doskonałym przykładem jest zorganizowana w 2021 roku największa czasowa wystawa prac wybitnego polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego. Fundacja Nova Ars Poloniae współpracując z sanockim Muzeum Historycznym oraz Galerią Beks.pl udostępniła na terenie warszawskiego Centrum Praskiego Koneser ponad 70 dzieł Beksińskiego będącego niewątpliwie jednym z najbardziej porywających i intrygujących polskich malarzy XX wieku.
 

Polska sztuka współczesna w Koneserze

Poza spektakularną wystawą „Beksiński w Warszawie”, Centrum Praskie Koneser jest miejscem, w którym fundacja Nova Ars Poloniae zorganizowała wiele innych niezmiernie ciekawych i oryginalnych wystaw prezentujących dorobek polskich twórców. Można tu było np. spotkać się z rzeczywistością wykreowaną przez artystów prezentujących swoje fotografie i grafiki cyfrowe w ramach wystawy „Światy (nie)możliwe” lub poczuć klimat Afryki oglądając uchwycone w obiektywie portrety mieszkańców tego niesamowitego kontynentu oraz niezwykłe zdjęcia afrykańskiej natury. Współpraca pomiędzy fundacją a Koneserem już nieraz dowiodła, że polska sztuka współczesna ma do zaoferowania wiele wyjątkowych dzieł i projektów, które warte są prezentacji szerszej publiczności i promowania ich twórców. Organizowanie wystaw i wydarzeń artystycznych ma podwójne znaczenie — dostarcza odbiorcom intensywnych wrażeń i przeżyć, a artystom pomaga w dotarciu do szerszej publiczności.
 

Fundacja z misją

Wiele prac współczesnych polskich artystów jest mało znanych, ponieważ ich twórcy nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie odpowiedniej promocji. Bywa, że działalność artystyczna jest ich pobocznym zajęciem i nie dysponują odpowiednimi środkami i czasem, by zając się poszukiwaniem odbiorców swoich dzieł. Promocja polskiej sztuki współczesnej przez takie fundacje jak Nova Ars Poloniae to ogromny wkład w szerzenie naszej kultury i pokazanie dorobku rodzimych twórców na szerszym forum. A żeby przekonać się, jak zdolnych mamy artystów, wystarczy udać się na jedną z wystaw organizowanych przez fundację i dać się ponieść wyobraźni autorów prezentowanych tam prac.

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2023 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację