Film „Niewinni czarodzieje” i spotkanie z PoWarszawsku

Strona główna>Film „Niewinni czarodzieje” i spotkanie z PoWarszawsku

Pokaz filmu „Niewinni czarodzieje” – opowieści o dawnej Warszawie i spotkanie z PoWarszawsku

Tym razem serdecznie zapraszamy na pokaz filmowy i spotkanie z PoWarszawsku. Podczas wydarzenia będziecie mogli obejrzeć kultowych „Niewinnych czarodziejów” w reżyserii Andrzeja Wajdy, a także poznać ciekawostki o dawnej Warszawie.

24 października o godzinie 19:15
📍sala kinowa w Muzeum Polskiej Wódki
🎟️Wstęp bezpłatny: pobierz wejściówkę TUTAJ

Liczba miejsc jest ograniczona!

🅿️ – pierwsza godzina gratis

REPERTUAR:
🗓️24.10.2021 🎬„Niewinni czarodzieje” – opowieści o gastronomii i klubach dawnej Warszawy.

👉🏻Jakie drinki piło się przed wojną?
👉🏻Które bary były dla elit, a które dla szemranego towarzystwa?
👉🏻Co jadano w luksusowych restauracjach, a co w podrzędnych szynkach?

Zabierzemy Was w podróż po stolicy szlakiem dawnych drinków, barów, klubów i dań wykwintnych oraz tych bardziej zwyczajnych!

Prowadzący: Łukasz Ostoja-Kasprzycki. Od 2013 roku tworzy projekt PoWarszawsku, w którym przybliża historię swojego ukochanego miasta, a o sobie mówi tak: „Jestem rodowitym mokotowianinem, wychowanym zarówno w starej kamienicy, jak i na mokotowskim blokowisku, dlatego znam realia obu światów, co w połączeniu z wiedzą przekazaną mi przez wujka, Jerzego Kasprzyckiego, sprawiło, że czułem zawsze ogromną chęć dzielenia się ciekawostkami związanymi z moim miastem i tak właśnie powstał pomysł na PoWarszawsku. Zawsze powtarzam, że nie jestem przewodnikiem czy profesorem, ale pasjonatem, dlatego nie powiem Wam w jakim stylu została zaprojektowana i zbudowana każda kamienica w Warszawie, za to opowiem Wam historie z nią związane, jakich nikt jeszcze nie opowiadał.”

Współprowadzący: Wojtek Friedmann. Pisarz i podróżnik. Warszawiak. Tata piętnastoletniego Szymona. Gawędziarz, którego słucha się równie przyjemnie, jak czyta. W swojej debiutanckiej opowieści pokazuje nie tylko, że uliczny styl języka Warszawy zasługuje na uwagę, ale także, że jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru i nieprawdopodobną lekkością snucia pięknych i wciągających historii.

pozostałe wydarzenia
Szczegóły