DIY Warszawa atrakcje dla majsterkowiczów

Uwielbiasz targi rękodzieła? Interesujesz się DIY? Fascynuje Cię upcykling? Warszawa, a dokładnie Centrum Praskie Koneser to idealne miejsce dla rozwijania tych pasji! Sprawdź, jakie projekty DIY są najbardziej popularne w 2022 roku. Przekonaj się, że rzemiosło i upcykling to idealne hobby dla każdego, niezależnie od wieku.

Upcykling – co to jest?

Upcykling jest formą recyklingu, ponieważ korzysta z odpadów i ponownie je przetwarza. Różni się jednak od niego tym, że uzyskane w ten sposób produkty prezentują wyższą wartość niż same surowce. Jego celem jest nadanie znaczenia i wartości z pozoru niepotrzebnym przedmiotom czy surowcom. Dodatkowo przy upcyklingu często wykorzystuje się przede wszystkim techniki ręczne, aby zminimalizować zużycie prądu czy gazu. Dzięki temu można zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne. Upcykling jest więc ekologicznym hobby, podczas którego powstają np. meble, ubrania, elementy wyposażenia i aranżacji wnętrz. Jeśli bliskie są Ci tematy zero waste, wybierz upcykling! Warszawa, ale też każde większe miasto ma do zaoferowania wiele miejsc, w których nauczysz się podstawowych technik lub rozwiniesz swoją kreatywność.

Najciekawsze projekty upcyklingowe

Zdjęcia gotowych produktów po upcyklingu czy filmy z procesu tworzenia zalały media społecznościowe osób z całego świata. Nic dziwnego! W końcu żyjemy w cieniu kryzysu klimatycznego, wielu z nasz odczuwa efekty galopującej inflacji i coraz popularniejszy staje się temat świadomej konsumpcji. Jakie projekty są hitem ostatnich miesięcy? Z pewnością meble. Te, w odróżnieniu od poprzednich lat, przeważnie tworzone są z odzyskiwanego, starego drewna, np. budowlanego, a nie z palet. Hitem Pinterest jest np. stolik kawowy, którego nóżki stanowią odpowiednio przygotowane drewniane wieszaki na ubrania! Wśród hitów upcyklingowych nie może zabraknąć także ubrań. Najprostszy sposób to ozdobienie i odświeżenie konkretnych modeli, a nieco bardziej skomplikowany to uszycie nowego ubrania z tkanin uzyskanych z innych części garderoby.

Co to jest DIY?

DIY to skrót od angielskiego określenia Do It Yourself, czyli w tłumaczeniu „zrób to sam”. Jest to określenie związane z ideą samodzielnego wytwarzania przedmiotów. Od upcyklingu różni się tym, że nie wymaga korzystania wyłącznie z odpadów czy surowców wtórnych. W DIY możesz stosować dowolne elementy. Cechą tego hobby jest zazwyczaj łączenie prac rzemieślniczych z plastycznymi. Ciekawi Cię DIY? Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Kraków czy Wrocław oferują miejsca, w których regularnie odbywają się warsztaty i targi (np. Praskie Centrum Koneser). Sprawdź ofertę inicjatyw DIY w Twojej okolicy!

DIY w 2022 roku – co jest modne?

DIY, pod tą nazwą, w Polsce stało się popularne ponad dekadę temu. Dziś jest nie tylko popularnym hobby, ale też sposobem na życie dla sporej grupy osób. Jakie projekty DYI cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Wysoko na liście znajduje się samodzielne tworzenie notesów, zeszytów czy opraw książek. Ciekawym pomysłem są także własnoręcznie tworzone zabawki czy biżuteria. Nadal modne są również zielone obrazy, a więc dekoracje ścienne z użyciem mchu i porostów. W okresie jesiennym, z to już za chwilę, można także z łatwością natknąć się na propozycje DIY dekoracji domu, drzwi wejściowych czy ogrodu.

Bezpłatne warsztaty DIY – Warszawa

Zainteresowały Cię warsztaty DIY? Warszawa to wymarzone miejsce do zapoznania się z tym hobby. Znajdziesz tu dziesiątki wydarzeń dotyczących upcyklingu. Jedno z nich już wkrótce – 17 i 18 września. W Hali Laboratorium 2400 w naszym Centrum Praskim Koneser czeka na Ciebie najbardziej kreatywne wydarzenie tej jesieni, czyli „PRZERÓB-MY jesień”. Brzmi ciekawie? I tak będzie! Zapraszamy na 2 dni bezpłatnych warsztatów twórczych i kreatywnych oraz targi rękodzieła i niepowtarzalnego rzemiosła. Na miejscu spotkasz także ekspertów DIY i rzemiosła, którzy chętnie udzielą porad i odpowiedzą na Twoje pytania. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację