Co zobaczyć na Pradze w Warszawie – zwiedzanie warszawskiej Pragi

Jest taka część Warszawy, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy. Warszawska Praga Północ, bo o niej mowa, bez wątpienia zauroczy miłośników nieoczywistych atrakcji. Jej urok tkwi nie w wymuskanych ulicach, ale w odrapanych kamienicach i przedwojennych podwórkach, sąsiadujących z dawnymi zakładami przemysłowymi i ulicznymi instalacjami artystycznymi. Ten kolorowy miszmasz przyciąga swą naturalnością i pewną bezpretensjonalnością, której często na próżno szukać w innych częściach Warszawy. Podążaj zatem nieutartymi szlakami i poznaj ciekawe miejsca warszawskiej Pragi!

Spacery szlakami przedwojennej zabudowy, czyli jak odkryć ciekawe miejsca na Pradze Północ?

Prawobrzeżna część Wisły niemalże nie ucierpiała podczas Powstania Warszawskiego, dlatego dzisiaj stanowi doskonałe tło dla produkcji filmowych. To właśnie na warszawskiej Pradze kręcono „Pianistę” Romana Polańskiego czy serial „Czterej Pancerni i Pies”. Stare kamienice i dawne zakłady usługowe doskonale wpisują się również w nowoczesną tkankę miejską. Jednym z najciekawszych, współczesnych miejsc, świetnie odnajdujących się w klimacie przedwojennych atrakcji warszawskiej Pragi, jest nasze Centrum Praskie Koneser, powstałe na terenie dawnej wytwórni wódki. To właśnie tu nowoczesność przeplata się z przeszłością, a obowiązkowym punktem programu dla każdego miłośnika architektonicznych perełek powinny stać się okoliczne ulice Brzeska, Kawęczyńska i Targowa. Nie tylko z uwagi na zabudowę o wysokiej wartości artystycznej, ale również z powodu niezwykłej atmosfery, która otacza znajdujące się tam budynki.

Praga Północ – co warto zobaczyć, by poczuć klimat tego miejsca?

Jednym z zapomnianych miejsc są bez wątpienia praskie podwórka. Dlaczego? Z uwagi na niezwykłe instalacje, czyli… maryjne kapliczki. Większość z nich powstała w czasie II wojny światowej, stając się miejscem modlitw i spotkań. Przystrojone kwiatami, lampkami i krzyżami, przynosiły ukojenie i dawały bezpieczne schronienie podczas niespokojnych, wojennych dni. Dziś, wchodząc w jedno z podwórek, można na chwilę zapomnieć o problemach codzienności i zatopić myśli w historii zapisanej w starych murach.

Tropem industrialnych hal – Centrum Praskie Koneser

Jak wspomnieliśmy – Praga Północ jest tyglem kultur, przedwojennej historii i współczesnej architektury. Ale to także idealne miejsce spotkań, w którym można odnaleźć spokój od wielkomiejskiego szumu. Wspomniane Centrum Praskie Koneser wydaje się być esencją charakteru dzielnicy i łączyć w sobie ducha typowej, praskiej swobody oraz zamiłowania do ważnych wydarzeń, sztuki i kultury. Sam obiekt jest ciekawą atrakcją turystyczną Pragi Północ z uwagi na swoją industrialną historię. W jego wnętrzach natomiast można uczestniczyć w różnorodnych, tematycznych wydarzeniach – pokazach filmowych, sesjach jogi, plenerowych wystawach dla starszych i młodszych czy targach. To także doskonały przystanek na śniadanie, obiad lub kolację, jeśli zwiedzasz atrakcje Pragi Północ i chcesz poznać też jej kulinarną stronę. Można wymieniać bez końca! Koneser łączy pokolenia – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zapamiętaj te ciekawe miejsca Pragi warszawskiej i chłoń energię wielkiego miasta!

Wiele osób odwiedzających Warszawę pomija tę wyjątkową część miasta. Zupełnie niesłusznie! Jeśli Twoją uwagę przykuwa Praga Północ, atrakcji z pewnością nie zabraknie na niejeden dzień w stolicy. Sprawdź to sam – niezwykłe miejsca naznaczone przedwojenną historią czekają na Ciebie!

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację