Co robić zimą w Warszawie, kiedy za oknem minusowe temperatury i padający śnieg? Nie wszyscy lubią przecież jazdę na nartach czy sankach, rzucanie śnieżkami albo lepienie bałwana. Na szczęście stolica ma mnóstwo atrakcji dla każdego.

Warszawa – atrakcje zima 2021 w Koneserze

Jeśli chcesz spędzić przyjemnie czas wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi, wybierz się do Centrum Praskiego Koneser. Każdego dnia czekają na Was interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział. Zimowe atrakcje w Warszawie dla miłośników sztuki są na wyciągnięcie ręki!

Przygotowaliśmy ciekawe wystawy, które pozwalają obcować z kulturą wysoką. Do końca grudnia w Koneserze ma miejsce wystawa fotografii przyrody „Puls afrykańskiej natury” Artura Stankiewicza. Podczas wydarzenia prezentowanych jest kilkadziesiąt prac fotograficznych tego znakomitego twórcy. „Struktura romantyzmu” to wystawa malarstwa Elhana Hadżijewa. Prezentuje ona kilkadziesiąt dzieł powstałych w ciągu trzech ostatnich dekad. Obrazy abstrakcyjne i romantyczne zachwycają żywymi, nasyconymi barwami oraz ciekawym ujęciem tematu.

Wystawa Krystyny Brzechwy, córki znanego poety, to z kolei malarska podróż do świata baśniowych obrazów pełnych metafor, ale również zadumy i melancholii. „Byk i Dudi” to natomiast bardzo interesująca wystawa filmowych i teatralnych plakatów Franciszka Starowiejskiego i Andrzeja Dudzińskiego.

Lodowa zima w mieście – Warszawa

Kiedy tylko zbliżają się dni wolne od szkoły, rodzice i opiekunowie poszukują sposobu na znalezienie ciekawej rozrywki dla swoich pociech. W kwestii takiej jak zima w mieście Warszawa ma dużo do zaoferowania, w tym wizytę w naszym Centrum Praskim Koneser! Przez całą zimę w Koneserze działa lodowisko, które zapewni wspaniałą zabawę nie tylko dzieciom. To znakomity sposób na aktywne spędzenie czasu. Duża tafla o powierzchni niemal 400 metrów kwadratowych pozwala na niczym nieskrępowane harce, tańce i skoki na lodzie. Ślizgawka jest czynna w dni powszednie od 10:00 do 22:00. Klienci centrum mogą z niej skorzystać bezpłatnie, a także za darmo wypożyczyć łyżwy, okazując przy kasie paragon z bieżącego dnia z kwotą w wysokości minimum 20 złotych. Wystarczy więc, że skorzystasz z innych atrakcji centrum Koneser: zjesz smakowity deser czy wypijesz gorącą kawę, abyś mógł później za darmo pojeździć na ślizgawce w wygodnych łyżwach.

Zimowe atrakcje dla dzieci – Warszawa

Centrum Praskie Koneser przygotowało także inne atrakcje dla najmłodszych. Poza świetną zabawą na lodowisku, milusińscy mogą przyjemnie spędzić czas w teatrze. 19 grudnia w Koneserze zostanie wystawiony spektakl „Mała świnka i bałwanek”. Godzinne przedstawienie zabierze młodych widzów do świata prawdziwej przyjaźni. Całość poprowadzi aktor Rafał Sawuła, znany młodszej widowni jako Pan Teatrzyk.

Dzień wcześniej odbędą się natomiast świąteczne animacje dla dzieci w wieku minimum 6 lat. Wykwalifikowani animatorzy zapewnią im doskonałą rozrywkę przez wiele godzin. Gra terenowa z zimowymi zadaniami do wykonania, realizowana na obszarze muzeum, zimowe malowani czy wejście na ekspozycje znajdujące się w Koneserze to zaledwie część z wielu atrakcji, jakie czekają na milusińskich w naszym centrum. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież i dorosłych poszukujących ciekawej rozrywki zimowej w stolicy. Warszawa, atrakcje, zima… 2021 rok niech skończy się w towarzystwie bliskich oraz niesamowitego klimatu Konesera! A po Nowym Roku zapraszamy na kolejne, wyjątkowe wydarzenia i celebrowanie wspólnych chwil w naszych murach!