Co robić w sobotę w Warszawie imprezy aktywny wypoczynek i dobre jedzenie

Warszawa to miasto, w którym trudno się nudzić i nie brakuje w nim miejsc zachwycających zarówno turystów, jak i mieszkańców. Można go zwiedzać o każdej porze roku, bo zawsze ma do zaoferowania coś interesującego. Wiadomo jednak, że najwięcej czasu mamy zazwyczaj w weekend, a szczególnie przyjemnym dniem, w którym planujemy różne atrakcje, jest zazwyczaj sobota. Sprawdźmy, więc co robić w sobotę w Warszawie, jeśli zwiedziliśmy już wszystkie miejsca ujęte w przewodnikach i chcemy doświadczyć czegoś nowego i inspirującego.

Sobota – Warszawa – wydarzenia

Warszawskie soboty obfitują w różnego rodzaju wydarzenia, które są ciekawą alternatywą dla wizyty na Zamku Królewskim, Starówce, czy spacerów nadwiślańskimi bulwarami. Dzięki temu można aktywnie spędzić czas, wziąć udział w przedsięwzięciach artystycznych, czy zobaczyć interesujące wystawy. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że każdy zapewne znajdzie w niej pomysł na to, co robić w sobotę w Warszawie niezależnie od tego, czy spędzamy ten dzień w gronie przyjaciół, czy z rodziną i dziećmi. Miejscem, które na pewno warto odwiedzić, jest praski Koneser, w którym nie brakuje inspirujących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, klimatycznych lokali oraz nietuzinkowych warsztatów.

Sobota, co robić w Warszawie z dziećmi?

Sobota to dzień, w którym wreszcie jest czas na spędzenie czasu z rodziną. Można to zrobić w miejskim ZOO, w Centrum Nauki Kopernik, w jednej z wielu w tym mieście sal zabaw, czy też przyjść całą rodziną do Konesera. W sobotnie poranki spotkamy się tu z wiecznie młodym oraz nieustająco kochanym duetem w postaci Bolka i Lolka, który będzie nas bawił w ramach Kina Letniego. Kolejną ciekawą propozycją są warsztaty cyrkowe, podczas których można nie tylko zachwycać się zręcznością występujących artystów, ale również spróbować swoich sił w cyrkowych sztuczkach. Korzystając z sobotniej atmosfery sprzyjającej oderwaniu się od codzienności warto odwiedzić Magic Mind Muzeum, bo w nim nic nie jest takie, jak się wydaje. Świetnym ukoronowaniem rodzinnego wyjścia będzie obiad w restauracji, gdzie oprócz pysznej pizzy zapewnione są atrakcyjne animacje dla dzieciaków w kolorowych i bajkowo urządzonych wnętrzach.

Sobota – Warszawa – wydarzenia kulturalne, czyli sztuka na weekend

Są takie dni, kiedy chcemy zapomnieć o zakupach, obowiązkach i pędzącym czasie. Doskonałym na to sposobem jest zanurzenie się w świat sztuki i próba spojrzenia na rzeczywistość oczami artystów. Można w tym celu udać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, warszawskiej Zachęty, czy też do Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Dobrym pomysłem będzie też wizyta w praskim Koneserze, gdzie można obejrzeć kilka wystaw jednocześnie. Są wśród nich zarówno takie, które skupiają się na klasycznych gatunkach sztuki jak rzeźba czy malarstwo, jak i te bliższe rzeczywistości dotyczące przedmiotów codziennego użytku czy związane ze sztuką uliczną.

Sobota, co robić w Warszawie na zakończenie dnia?

Przyjemnie spędzona sobota potrafi dodać energii na cały kolejny tydzień. Aby była jeszcze bardziej udana, po uczcie dla ducha, warto zadbać o ciało, a konkretnie o kubki smakowe. A, że pyszne jedzenie najlepiej smakuje, jeśli nie musimy go sami przyrządzać, sobotnie wycieczki warto zakończyć w jednej z warszawskich restauracji. Dla tych, którzy spędzą ten dzień w Koneserze, będzie to wyjątkowo łatwe, ponieważ tuż po obejrzeniu wystawy czy wzięciu udziału w warsztatach mogą wpaść do jednego z wielu znajdujących się w tym miejscu lokali, w których zjeść można dania pochodzące z kuchni całego świata, wypić doskonałą kawę, zdrowe smoothie czy aromatyczną czekoladę. Po tak spędzonej sobocie pozostaje już tylko odpoczywać i czekać na niedzielę!

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację