Co robić jesienią w Warszawie – poznaj ofertę na jesień 2021

O ile latem królują festiwale, a podróże to codzienność wielu osób, o tyle jesień proponuje odmienne rozrywki. To czas, w którym często poszukujemy skupienia czy nawet natchnienia. Coraz chętniej ukrywamy się w budynkach, aby uciec przed niższą temperaturą. I doskonale się składa! Gdy na drzewach pojawiają się pierwsze pomarańczowe liście, w kulturze dzieje się coś zupełnie odmiennego. Z końcem lata następuje rozkwit wydarzeń w muzeach, teatrach i oczywiście w Centrum Praskim Koneser! Oto odpowiedź na pytanie, co robić jesienią 2021 w Warszawie!

Jesienne atrakcje – Warszawa dla miłośników sztuki

Gdzie pójść jesienią w Warszawie, aby zobaczyć najciekawsze, zaskakujące wystawy? Osoby kochające sztukę pod każdą postacią z pewnością usatysfakcjonuje wizyta w Centrum Praskim Koneser. Stale organizujemy wydarzenia i wystawy, gromadzimy też nowe eksponaty. W dużym stopniu skupiamy się na twórczej tradycji Pragi. To nasza lokalizacja, którą nieustannie doceniamy. Ale prezentujemy również dzieła artystów z całej Polski, a nawet świata. Do sław, których prace znajdują się w Centrum Praskim Koneser należy Banksy. Jeszcze na jesieni 2021 można podziwiać obszerny zbiór ponad 100 prac. Nie zapomnieliśmy również o polskich artystach. Przedstawiamy m.in. prace projektantki mody Ewy Minge oraz artystki Katarzyny Czajki. Wśród organizowanych przez nas wydarzeń jesienią w Warszawie pojawiają się wystawy plenerowe oraz takie o standardowej formule.

Nierzadko pokazujemy dzieła z prywatnych kolekcji. I to po raz pierwszy! Część z organizowanych wystaw odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ponadto niezapomniane wrażenia gwarantuje Muzeum Polskiej Wódki znajdujące się na terenie Centrum. W końcu sztuka wytwarzania najpopularniejszego polskiego trunku również zasługuje na uwagę.

Jesień w Warszawie pod znakiem nowości

Obrazy, rzeźby oraz fotografia to ważna część organizowanych w Koneserze wystaw. Jednak staramy się rozszerzać ofertę kulturalną o inne, rozmaite wydarzenia związane ze sztuką. Nie inaczej będzie w tym roku. Zatem co robić jesienią w Warszawie? Z pewnością uczęszczać na pokazy filmowe, których w Koneserze nigdy nie brakuje. I w tym roku szykuje się wiele interesujących premier, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Zachęcamy do śledzenia naszych propozycji. Wspaniałym pomysłem na jesienną rozrywkę okazują się również spotkania z artystami.

Jesienne atrakcje – Warszawa w rytmie muzyki

Wśród jesiennych atrakcji w Koneserze nie mogło zabraknąć tych związanych z muzyką. Zarówno współczesną, jak i klasyczną. Zwłaszcza fanom poważnych brzmień jesień w Warszawie sporo obiecuje. Wobec tego, gdzie pójść jesienią w Warszawie? Oczywiście na Obiady Czwartkowe odbywające się w Centrum Praskim Koneser. Podczas ich trwania można bezpłatnie posłuchać cenionych utworów muzyki klasycznej. Każde ze spotkań koncentruje się wokół odmiennego tematu oraz instrumentu. Przygotowaliśmy również wydarzenie „Jesień z muzyką poważną” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W jego ramach ma miejsce Klub XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2021.

Jesień 2021 w Warszawie oraz interesujące warsztaty i targi

Co robić jesienią w Warszawie, aby zdobyć nowe umiejętności? Oczywiście uczestniczyć w rozmaitych warsztatach. Jak łatwo się domyślić, odbywają się one w Centrum Praskim Koneser. To wydarzenia dla dorosłych i dzieci, które gwarantują świetną rozrywkę oraz przyczyniają się do nabywania wiedzy. Ciekawe wydarzenie to na przykład wydarzenie Przerób-My JESIEŃ 2021 planowane na koniec września. Spotkasz tam wielu rękodzielników i rzemieślników, którzy podzielą się kulisami swojej pracy oraz odpowiedzą na pytania czy wątpliwości uczestników.

Gdzie pójść jesienią w Warszawie? Do kawiarni i restauracji!

Jesień 2021 w Warszawie będzie porą roku, w której chętnie powrócimy do ulubionych obiektów gastronomicznych. W Koneserze ich nie brakuje! Na przykład Kawiarnia Pijalni Czekolady E. Wedel uraczy gości wyśmienitym napojami i ciastami, które rozjaśnią nawet deszczowy dzień. Coś pysznego do jedzenia? Proponujemy kuchnie z różnych zakątków świata, które dodadzą nieco egzotyki złotej polskiej jesieni. Jeśli chodzi o jesienne atrakcje Warszawa, a w szczególności Centrum Praskie Koneser ma sporo do zaoferowania!

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację