Atrakcje dla młodzieży w Warszawie

Co robić w Warszawie? Młodzież to grupa osób, która niedługo wejdzie w dorosłość, a beztroska młodość odejdzie. Dlatego warto by wykorzystali ten czas, który im pozostał na tworzenie niezapomnianych wspomnień. Niektórzy z nich podejmują swoje pierwsze prace sezonowe. Inni przeżywają pierwsze miłości czy odkrywają swoje powołania. W wakacje w stolicy mogą przeżyć swoje najlepsze wakacje, bo naprawdę jest tutaj co robić.

Muzyka czy sztuka wizualna?

Warszawa dla młodzieży jest wielką oazą możliwości na wakacje. Z myślą o nich zaplanowana jest szeroka lista eventów, koncertów, festiwali i innych atrakcji. Nie warto siedzieć w domu, gdy za oknem tyle się dzieje. Dla miłośników klasyki muzyka Chopina rozbrzmiewa w Łazienkach Królewskich od maja do września, a na Stadionie Narodowym zaśpiewa sam Andrea Bocelli. Dla amatorów bardziej współczesnych dźwięków wystąpi Ed Sheeran. Jeśli to niewystarczające atrakcje dla nastolatka, Warszawa wychodzi z ofertą całej listy muzeów o tematyce na tyle szerokiej, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ważne czy to będzie wrażliwa na piękno sztuki uczennica z tzw. „plastyka”, zapalony pasjonat historii bądź wielbiciel technologii, bo atrakcje dla młodzieży Warszawa zapewnia z roku na rok w coraz lepszej i dłuższej ofercie.

A może jednak sztuka wizualna?

Jeśli wybór padnie na zwiedzenie wystawy z zamiarem doświadczenia czegoś nowego i niepowtarzalnego, można odwiedzić Konesera, gdzie mieści się Muzeum Sztuki Fantastycznej. To wyjątkowe miejsce dla polskiej sztuki, gdzie można podziwiać nie często eksponowane dzieła między innymi z takiego nurtu w sztuce jak realizm magiczny, więc znajdziemy tam obrazy na przykład Zdzisława Beksińskiego, który jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych artystów wśród młodego pokolenia, a jego malarstwo fascynuje wielu młodych ludzi.

Warszawa dla młodzieży pasjonującej się rzeźbą jest niewątpliwie najważniejszym miejscem w lecie, ponieważ największa impreza skupiona na tej dyscyplinie artystycznej odbywa się właśnie tutaj. Mowa oczywiście o Laboratorium Rzeźby, gdzie wystawiane są prace znanych polskich artystów, takich jak Wojciech Siudmak, czy dopiero rozpoczynających swoją karierę, obiecujących rzeźbiarzy.

Z artystycznych wydarzeń warto jeszcze wspomnieć o Festiwalu Urban Art, który może okazać się najbliższy sercu młodych zbuntowanych i kreatywnych. Jest to wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej, ale tej w wyjątkowo młodzieżowym klimacie. Graffiti, murale, wlepki, instalacje – to zdecydowanie atrakcje dla młodzieży. Warszawa oferuje oczywiście jeszcze więcej podobnych atrakcji, więc odrobina dobrych chęci i nie sposób, by nastolatek mógł się nudzić.

Więc co robić w Warszawie?

Młodzież już sama zdecyduje. Czy to będzie czas spędzony na świeżym powietrzu, w muzeum czy na festiwalu. Każda opcja jest dobra, by nie siedzieć w domu i korzystać z młodości i wolnego czasu. Warto spożytkować go na coś ciekawego, by dobrze się bawiąc, rozwinąć swoje zainteresowania, wrażliwość, a może znaleźć swój pomysł na życie.

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację