2018-12-01
 
Targi Rzeczy Ładnych
 

Rekordowe 210 marek, wystawy i nowe przestrzenie do zwiedzenia – przedświąteczna edycja Targów Rzeczy Ładnych, która odbędzie się 1-2 grudnia w Centrum Koneser bę-dzie największą ze wszystkich dotychczasowych. Do wydarzenia na Facebooku dołączyło już ponad 22 tys. uczestników.

W weekend 1-2 grudnia kolejne święto polskiego designu. Targi Rzeczy Ładnych to naj-większa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Warszawie. Zainteresowanie wy-stawców i odwiedzających tą edycją jest ogromne. Tym razem spośród 450 zgłoszeń ma-rek i projektantów organizatorzy wybrali aż 210 najciekawszych, w tym aż 59 debiutów – marek, których publiczność TRŁ nie widziała nigdy wcześniej, m.in: borcas, VELT, Ilusi, RAW, PUNCA i NUDO design. Nie zabraknie również gwiazd wcześniejszych edycji na-gradzanych na polskich i zagranicznych festiwalach, takich jak: Swallow’s Tail, Un’common, Tartaruga i wielu innych.

Po wrześniowym, świetnie przyjętym debiucie TRŁ w Centrum Koneser, organizatorzy idą krok do przodu. Po raz pierwszy Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w dwóch prze-strzeniach na raz. W pierwszej, znanej z poprzedniej edycji targów „Laboratorium 2400” znajdą się strefy MEBLE, LAMPY, VINTAGE, TEKSTYLIA, PRINT i DZIECI. Druga przestrzeń to kolejny debiut – po raz pierwszy szeroka publiczność będzie mogła zobaczyć „Butel-kownię” – piękną, jasną halę w kompleksie Centrum Koneser, która ma prawie 1000 me-trów m2. W tej przestrzeni zagoszczą dwie ogromnie popularne, szczególnie przed Świę-tami, strefy: CERAMIKA I SZKŁO oraz WELLNESS, w których zaprezentują się wszystkie najciekawsze polskie marki z tych dziedzin.

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie dla całych rodzin. Jak zwykle towarzyszą mu wysta-wy. Podczas tej edycji czeka wyjątkowa niespodzianka – organizatorzy zapraszają rodzi-ców i dzieci na wystawę „A KUKU” stworzoną przez Ewę Solarz dla Instytutu Adam Mic-kiewicza. Wystawę tworzą prace 15 ilustratorów, osobowości polskiej sceny graficz-nej. Prezentacji książek i wielkoformatowych postaci towarzyszą animacje. Na wystawie zobaczyć można prace takich rysowników jak: Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurow-ska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Ola Płociń-ska, Dawid Ryski, Piotr Socha czy Marianna
Sztyma. Wystawa „A KUKU” była pokazywana wcześniej m.in. w Reykjaviku podczas fe-stiwalu DesignMarch i w polskim pawilonie Astanie podczas Expo 2017 oraz na Gdynia Design Days. To debiut tej ekspozycji w Warszawie.

„Dziękujemy wszystkim markom i projektantom za zainteresowanie TRŁ. Tworząc listę wystawców musimy dokonywać trudnych wyborów, ale trzymamy kciuki za wszystkich
i wszystkim kibicujemy. Ci, którzy pokażą się 1-2 grudnia w Koneserze to ekstraliga. Ich projekty i produkty inspirują, zachwycają i oczarowują. Jesteśmy dumni, że możemy po-kazywać polski design tak szerokiej publiczności” – mówią organizatorzy targów, Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Do końca roku, również w trakcie grudniowej edycji TRŁ, niezmiennie działać będzie TRŁ POP-UP STORE – stacjonarny sklep z najlepszym polskim designem. Można w nim upo-lować produkty najlepszych marek znanych z dotychczasowych edycji Targów Rzeczy Ładnych
i portalu targirzeczyladnych.pl, także te niedostępne na Targach.

#TARGI RZECZY ŁADNYCH
1-2 grudnia (sobota i niedziela)
Godz. 11-19
Centrum Praskie Koneser
Laboratorium 2400 i Butelkownia
Wstęp: 10 zł
Dzieci do lat 12 bezpłatnie

TRŁ POP-UP STORE
Centrum Praskie Koneser
Pasaż Konesera

Data:
1-2.12.2018
Godzina:

Poniedziałek-Piątek 14-20
Sobota-Niedziela handlowa 12-20

Lokalizacja:
Pasaż Konesera
Zapisy:
 
 
 
Handel/usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Campus Warsaw
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
Mieszkania
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia
 
Handel/usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Campus Warsaw
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
Mieszkania
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia