2018-11-17
 
JUTRONAUCI
 

Nie tylko posłuchaj o przyszłości, ale też porozmawiaj o niej z robotami. Poczuj się jak w kosmosie i zobacz futurystyczną sztukę. Masz jedyną szansę na poznanie Jutronautów i zadanie im nurtujących Cię pytań o przyszłość w „Strefie Rozmów Jutra”.

Finał to wyjątkowa okazja do posłuchania Jutronautów. To, bez wyjątku, nieprzeciętni ludzie – zarówno ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, jak ci, którzy mają już za sobą wielkie dokonania. Porozmawiają m.in. o relacji człowieka z robotem, starzejącym się społeczeństwie, zmianach klimatu, sztuce przyszłości, więzieniach na Marsie czy przymusowej pracy na YouTube. W trakcie finału ogłosimy również wyniki konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”.

Nie może Was zabraknąć, dlatego serdecznie zapraszamy już 17 listopada 2018 w godz. 10-15 do Centrum Praskiego Koneser
(Butelkownia, pl. Konesera 3), który jest partnerem wydarzenia.

Wstęp: bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem: bilety.cojestgrane24.pl/jutronaucifinal

Na wydarzenie zapraszamy całymi rodzinami – dla dzieci w Strefie Jutra przygotowaliśmy warsztaty z kreatywności.

Finał Jutronautów organizuje „Gazeta Wyborcza”. Partnerem strategicznym projektu Jutronauci jest Kulczyk Investments. Partnerem medialnym jest TOK FM.

Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: THINKTANK i Magazyn THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (CZiTT), Uczelnia Łazarskiego, Wolves Summit by Wolves Gate, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creative Coding (by School of Form Uniwersytetu SWPS), Brain Embassy i Kozminski Business Club, Publio.pl, PocketBook oraz Centrum Praskie Koneser.

Co będzie można zobaczyć podczas Finału Jutronautów? „Mars 2030” to projekt przestrzeni mieszkalnej do długodystansowych lotów kosmicznych, a Hyperloop to nowy środek transportu, który umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. To tylko przykładowe instalacje, które będzie można obejrzeć już wkrótce podczas wydarzenia. Każdy z jego uczestników będzie mógł porozmawiać z robotami na stoisku z Google Home i Alexą. Ale to tylko część atrakcji, które dla was przygotowaliśmy.…

Chcemy Was zabrać w świat przyszłości, dlatego skupiliśmy się na innowacjach i niezwykłych wynalazkach. Na przykład próbą odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego roślinność traktowana jest tak przedmiotowo, będzie obecna w przestrzeni eventu instalacja „Emphatyphyte”, która umożliwi widzom „wejście w kontakt” z rośliną. Aktora (Tillandsia duratii, oplątwa olbrzymia) umieszczono w czarnym prostopadłościanie stanowiącym ramę dla interakcji pomiędzy rośliną a człowiekiem. Oplątwa przemieszcza się w przestrzeni w reakcji na położenie widza. Wykonuje także swoje ruchy, bazując na odruchach nastycznych badanych przez Karola Darwina.

Z kolei „Magnetico” składa się z metalowych kulek tworzących płaską taflę. Dzięki wytwarzanemu przez człowieka polu elektromagnetycznemu stają się masą, z której można kształtować przestrzenne formy. Im więcej osób bierze udział w zabawie, tym ciekawsze można uzyskać efekty, pokazując siłę teambuildingu.
Superfuturystyczny głośnik BLOB „zatańczy” w rytm muzyki, a wszyscy uczestnicy dzięki telefonom będą mogli rozświetlić wnętrza Konesera niezwykłą, wspólnie stworzoną at hock instalacją.

Będzie można także obejrzeć prace Olki Osadzińskiej – autorką ilustracji dla najbardziej poczytnych magazynów, która – jako jedna z pięciu kreatywnych kobiet z całego świata – została zaproszona przez Reebok do zaprojektowania modelu butów w limitowanej kolekcji.

Zapraszamy!

Wszystkie szczegóły i teksty z akcji „Jutronauci” znajdziecie pod adresem wyborcza.pl/Jutronauci

Data:
17.11.2018
Godzina:

10.00

Lokalizacja:
Butelkownia
Kontakt:
 
 
 
Handel/usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Campus Warsaw
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
Mieszkania
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia
 
Handel/usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Campus Warsaw
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
Mieszkania
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia