2018-09-29
 
Habitat for Humanity
 

Centrum ReStore to sklep charytatywny z meblami i artykułami do wyposażenia wnętrz i otwartymi pracowniami rzemieślniczymi oraz kompleksowe centrum edukacji ekologicznej, angażujące animatorów, projektantów i rzemieślników w duchu ekonomii cyrkularnej. Środki wypracowane z działalności ReStore’a pomogą w realizacji misji Fundacji Habitat for Humanity, która walczy z ubóstwem mieszkaniowym, przeciwdziałanie bezdomności poprzez rozwiązania remontowo-budowlane, mobilizację wolontariuszy i programy rzecznictwa mieszkaniowego.
ReStore to unikatowy, kompleksowy projekt, który promuje postawy dobroczynne, ekologiczne i twórcze, łączy pokolenia, i tworzy miejsca pracy.
W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Centrum Praskie Koneser udostępnia ReStore’owi lokale, dzięki czemu Fundacja będzie mogła promować swoją działalność w formie wystaw i warsztatów na temat edukacji ekologicznej (ekonomii cyrkularnej), a w dalszej perspektywie powstanie tam pop-up showroom.

Docelowo pierwsze Centrum ReStore powstanie na warszawskiej Pradze, a showroom inicjatywy ReStore otwarty zostanie w centrum miasta, na ul. Marszałkowskiej. Już od końca września zapraszamy do naszego punktu informacji i miejsca warsztatów w Centrum Praskim Koneser.

KIM JESTEŚMY
Fundacja Habitat for Humanity Poland powstała w 1992 roku i jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity, które działają w ponad 70 krajach i na 6 kontynentach już od 40 lat. Misją Fundacji jest walka z ubóstwem mieszkaniowym i przeciwdziałanie bezdomności poprzez rozwiązania remontowo-budowlane, mobilizację wolontariuszy i programy rzecznictwa mieszkaniowego.
Do dzisiaj Habitat Poland, organizacja ze statusem pożytku publicznego, wybudowała w Polsce 120 lokali mieszkalnych i pomogła 4 000 osób w potrzebie. Tylko w 2017 roku na naszych placach budowy pojawiło się ponad 700 wolontariuszy, którzy przepracowali ponad 13 000 godzin. Wspólnymi siłami pomogliśmy 76 gospodarstwom domowym, poprawiając jakość życia ponad 200 osób.
Fundacja prowadzi także Społeczną Agencję Najmu – pierwszy tego rodzaju program w Polsce, którego celem jest wsparcie niezamożnych osób w trudnej sytuacji życiowej, w zakresie wynajęcia niedrogiego mieszkania i znalezienia stabilnej pracy.
Jednym ze źródeł finansowania działań realizujących misję Fundacji Habitat for Humanity Poland będzie sklep charytatywny ReStore.

Data:
29.09 - 31.12.2018
Godzina:

poniedziałek – piątek: 16.00 – 19.00, sobota i niedziele handlowe 11.00 – 19.00

Lokalizacja:
Pasaż Konesera
Zapisy:
Kontakt:
 
 
 
Handel/usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Campus Warsaw
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
Mieszkania
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia