Inwestycja

1 / 12

Wyjątkowa rewitalizacja

Centrum Praskie Koneser znajduje się przy tętniącej życiem ulicy Ząbkowskiej, w sercu Starej Pragi. Na 5-hektarowej działce powstaje lifestylowe centrum stolicy. Rewitalizacja Warszawskiej Wytwórni Wódek obejmuje adaptację zabytkowych budynków i budowę nowych – doskonale wpisujących się w klimat i architekturę historycznego Konesera.

 

2 / 12

Esencja Pragi
Ulice Ząbkowska i Targowa, Bazar Różyckiego, Cerkiew Metropolitalna i Koneser to najbardziej rozpoznawalne miejsca na mapie warszawskiej Pragi, dzielnicy o silnej tożsamości i rzadko spotykanym autentyzmie miejskiej kultury, obyczajów i języka. Tu właśnie powstaje nowoczesna, praska przestrzeń miejska wpisana w tradycję i lokalny koloryt dzielnicy. Koneser to marka wyznaczająca współczesne standardy życia, pracy i relaksu.

3 / 12

Czysta tradycja
U schyłku XIX wieku w Koneserze powołano do życia Warszawską Fabrykę Rektyfikacji Spirytusu. Przez lata była potentatem w produkcji wysokogatunkowego alkoholu. W Monopolu stworzono klasyczne i szlachetne kompozycje wódek: Wyborowej, Luksusowej i Żubrówki. 14 kwietnia 1924 roku, w związku z reformą monetarną, otwarto w jednym z budynków Konesera, Mennicę Państwową. Bilon, odznaczenia i medale bito tutaj aż do czasów wojny.

4 / 12

Lifestylowe centrum stolicy
Wyjątkowa przestrzeń typu mixed-use łączy funkcje mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Koneser będzie kontynuować kreatywne tradycje warszawskiej Pragi. Przestronne, tętniące życiem place pomiędzy budynkami będą stanowić idealną scenerię dla wydarzeń kulturalnych, jarmarków i imprez.

5 / 12

Rozsmakuj się w Pradze

Koneser to idealne miejsce na business lunch, spotkanie z przyjaciółmi czy romantyczny wieczór. Ponad 30 autorskich restauracji, kawiarni i barów będzie czekało na warszawskich smakoszy w klimatycznych wnętrzach dawnej fabryki wódek. Amatorów uprawiania sztuki kulinarnej w domu na pewno zachwyci targ zdrowej żywności zaplanowany w budynku Filtracji przy ulicy Ząbkowskiej.

 

6 / 12

Miejsce z charakterem

Butiki polskich i zagranicznych marek, autorskie atelier i oryginalne pop-up store’y. Wszystko to uzupełnione bogatą ofertą usług. Tutaj street fashion spotka się ze stylem biznesowym, a sieci handlowe z lokalnymi rzemieślnikami. Niebanalny, klimatyczny, pełen życia. Taki będzie Koneser. Takie są marki, które się w nim pojawią.

7 / 12

Kreatywna przestrzeń biurowa

W Koneserze przedsiębiorczość była obecna od zawsze. Już niedługo stanie się on warszawskim centrum kreatywnego biznesu. Wygodny dojazd, inspirująca architektura oraz najwyższe standardy ponad 25,500 m2 powierzchni biurowej czynią Konesera najbardziej oryginalnym biznesowym adresem w stolicy.

*wizualizacja biura: arch. Frań Wojciech oraz arch. Iga Dudziak, jednostka projektowa, Terrastudio biuro projektowe

8 / 12

Tętniąca życiem atrakcja turystyczna
Tradycja zobowiązuje, dlatego w nowej odsłonie Konesera pojawi się, unikalne na skalę światową, Muzeum Polskiej Wódki. Poza interaktywną ekspozycją prezentującą historię i tajniki produkcji mocnego trunku, znajdzie się w nim restauracja i luksusowy Vodka Lounge.

9 / 12

Miejsce spotkań

W Koneserze powstanie też centrum eventowo-konferencyjne, oferujące przestronne wnętrza na spotkania biznesowe i imprezy prywatne. To tutaj już niedługo będą odbywać się najciekawsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Warszawie.

10 / 12

Jeśli chcesz zostać na dłużej

141 komfortowych pokoi, superszybkie WiFi, wyjątkowy design i serwis cateringowy grab and go, dostępny 24/7 bedą czekały na gości w pierwszym w Polsce lifestylowym  hotelu marki Moxy w zrewitalizowanym budynku Gorzelni w Koneserze.

 

11 / 12

Niecodzienna codzienność

Idealny standard wykończenia i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne są symbolem mieszkań, loftów i soft-loftów Konesera. Ich wyjątkową aurę tworzą nowe budynki, wkomponowane w przestrzeń dawnych obiektów fabrycznych

12 / 12

Siła doświadczenia

Centrum Praskie Koneser to drugi wspólny projekt dwóch doświadczonych deweloperów: międzynarodowej Liebrecht and wood Group, której dewizą jest „inna wizja nieruchomości” oraz notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych BBI Development, które specjalizuje się z niebanalnych miejskich projektach.  Wspólnie firmy odświeżyły okolice Placu Unii Lubelskiej, budując nowoczesny biurowiec i centrum handlowe Plac Unii. Teraz, wspierane przez pracownię architektoniczną Juvenes projekt, zmieniają oblicze Starej Pragi, której serce już niedługo będzie biło w zrewitalizowanym Koneserze.

Wczoraj
Dziś
Jutro